18 Yaşında Saç Dökülme Problemi

Bence arkadaşa gerektiğinden fazla ilgi gösterilmiş. Büyüttüğü şeyin önemsiz olduğunu anlatmanız daha faydalı olurdu. Linç yemeyi göze alıyorum istediğinizi yazabilirsiniz.

Sorunu çözdüm arkadaşlar zaten minoksil ve doktorun verdiği biotin şampuan yanındada vitamin hapını kullandım henüz 1 hafta oldu sonuç şimdiden böyle (Anlık hali);
IMG_0165.JPG
IMG_0166.JPG

Arkadaşlar yaşım 18 ve saçım eylül ekim aylarında seyrelmeye başladı düzelir diye bekledim gerçekten düzelmiyor aksine artıyor galiba fotoğrafta koyucam ben yağlanınca güçlenir dedikleri için yağlanmasını dert etmemiştim bir gün aynada bir bakmıştım ki aralardan dipler görünüyor beyaz beyaz saç kökleri bende hemen saçı kestim devamlı yıkamaya vs başladım ama nafile fotoğraflarda gördüğünüz gibi. Kan testleri yaptırdım devit 3 yok gibi bir şey (D vitamini) çıktı vitamin almaya başladım 2 haftadır alıyorum ama saçlarım yine çıkmadı. Genetik dediler dayılarımın tekinin saçı döküldü oda yaşadıklarından dolayı gerisinin saçları çatır çatır duruyor baba tarafında dedemde bile saç var ama babamın saçları sarı renk onunkiler döküldü bir tek, benim saçlarım anne tarafına çekik siyah renk dökülmez demiştim ama dökülüyor yıkılıyorum psikolojik olarak bana yardımcı olun lütfen.

Edit; Hayatımda hiç jöleymiş spreymiş kafama sıkmadım saçlarıma bunu yapmadım ama nedense dökülüyor, fön hayatımda 2 kere falan çektim bunu da ekleyeyim.

Eki Görüntüle 378982Eki Görüntüle 378983Eki Görüntüle 378984Eki Görüntüle 378985Eki Görüntüle 378986Eki Görüntüle 378987Eki Görüntüle 378988

Bence bu olaylar genetik benim babam 62 yaşında ve saçı hiç dökülmedi saçında ufacık bir açık bile yok. Ama saçını düzenli olarak parmağın bir boğumunun yarısına geldiğinde kestirir ve saçlarını yazları kazıttırır bunların bence önemi yok ama belki denemek istersin bunları

Geri
Yukarı