18 yaşındaki birisi sokağa çıkabilir mi?

A00110001

Centipat
Selamlar.
Sokağa çıkma yasaklarını uzun süredir takip etmiyorum. Bir tek gece ve hafta sonu yasaklarını biliyorum. Şimdi haber sitelerine baktım da reklamdan, arama motoru optimizasyonu için yazılan o kadar çok yazıdan ve görselden de bir şey anlayamadım. 18 yaşındayım. İzmir'deyim. Ben şimdi sokağa çıkabiliyor muyum ya da toplu taşıma kullanabiliyor muyum? Bir iş için çarşıya ve birkaç uzak bölgeye gitmem gerekli. Kafam çok karıştı. İzmir'de olan ya da yasakları bilen biri yazabilir mi?

18 yaşını dolduranlar sokağa çıkabilir mi?
Buna göre 18-20 yaş arasında olup kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar, özel sektörde düzenli çalıştığını sosyal güvenlik belgesiyle ortaya koyanlar ile mevsimlik tarım işçileri, sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.
0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler, yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek.

Selamlar.
Sokağa çıkma yasaklarını uzun süredir takip etmiyorum. Bir tek gece ve hafta sonu yasaklarını biliyorum. Şimdi haber sitelerine baktım da reklamdan, arama motoru optimizasyonu için yazılan o kadar çok yazıdan ve görselden de bir şey anlayamadım. 18 yaşındayım. İzmir'deyim. Ben şimdi sokağa çıkabiliyor muyum ya da toplu taşıma kullanabiliyor muyum? Bir iş için çarşıya ve birkaç uzak bölgeye gitmem gerekli. Kafam çok karıştı. İzmir'de olan ya da yasakları bilen biri yazabilir mi?
yeni kararla il bazlı oluyor. izmir hangi renk hatırlamıyorum. Haritadan bak sonra bu listeye bak

Dosya Ekleri

• gh.png
    gh.png
    324,3 KB · Görüntüleme: 42

Geri
Yukarı