Bugün sokağa tek başıma çıkabilir miyim?

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Arkadaşlar konulardan bir şeyler gördüm ama içim rahat etmedi pek. Şimdi ben bugün tek başıma PTT'nin yanından kartıma para atıp oradan arkadaşıma gideceğim ama polis vesaire yakalarsa ceza yazar mı? Maske türevi önlemlerimi alacağım o konuda problem yok ama bu gün yasak var mı anlayamadım kesin bir şekilde cevaplar mısınız?

Bugün ve cuma günü 14.00 ve 20.00 arasında serbest zamanınız var. Onun dışında dışarı çıkma durumunda aile şartı bulunuyor.

Arkadaşlar net cevap lazım. Çıkan var mı bugün?

Sanırım Çarşamba ve Cuma muhabbeti artık yok. Hangi haber kaynaklarına bakarsam bakayım (yeni açıklamalar) hepsi ebeveynle beraber çıkabileceklerini söylüyor. Ne Çarşamba diyen var ne Cuma. Yani, ebeveyn olmadan çıkarsanız ceza yersiniz.

Ebeveyn yanında olma şartıyla çıkabilirsin, onun dışında yakınsa gideceğin yer problem olmaz. Bizim evin altında sokakta çocuklar top oynuyor polis geçiyor bir şey demiyor.

Ekseri gençler arkadaşlarıyla falan gezmesin ve eğlenmesin diye böyle bir şey yaptılar. Aile yanında eğlenmeyeceği için çok sıkıntı yapmıyorlar.

Sanırım Çarşamba ve Cuma muhabbeti artık yok. Hangi haber kaynaklarına bakarsam bakayım (yeni açıklamalar) hepsi ebeveynle beraber çıkabileceklerini söylüyor. Ne Çarşamba diyen var ne Cuma. Yani, ebeveyn olmadan çıkarsanız ceza yersiniz.
Hocam ben bunu arkadaşlarıma anlatamadım şu an gezmeye çıktık diyorlar. Yiyorsa polisin oraya gidin dedim ceza alırlar mı sence?

Yeni konular

Geri
Yukarı