18 yaşından küçüklerin araba ehliyeti alması imkansız mı?

Hiçbir istisna yok alabilmen için dostum. 2 sene daha beklemek zorundasın. 2 sene daha bekle direksiyonunu iyice geliştir ve 18'e girdiğinin ertesi günü git yazıl.

Trafikteki diğer insanların hayatını tehlikeye attığınızı biliyorsunuzdur sanırım. Ve yaptığınız bir suç. Bir de bunu utanmadan söylüyorsunuz.

Trafikte sürüyorum diye bir cümle kurmadım.
Yakalanırsam cezamı öderim çok da zor değil :D

Trafikteki diğer insanların hayatını tehlikeye attığınızı biliyorsunuzdur sanırım. Ve yaptığınız bir suç. Bir de bunu utanmadan söylüyorsunuz.
Kullanmayı bildikten sonra ehliyete gerek yok ehliyeti olanlar bile aynasına bakmadan şerit değiştirebiliyor. Ama ehliyetsizlikten 8000 lira ceza vereceğime helikopter kiralarım zaten. Bana 4000 lira bir de araç sahibinde 4000 lira toplam 8000.

Trafikte sürüyorum diye bir cümle kurmadım.

Ehliyetsiz araba sür demişsiniz. Konudaki arkadaşın öyle bir şey yapacağını düşünmüyorum ancak bunu trafikte sür de anlayabilir insan.
Kullanmayı bildikten sonra ehliyete gerek yok ehliyeti olanlar bile aynasına bakmadan şerit değiştirebiliyor. Ama ehliyetsizlikten 8000 lira ceza vereceğime helikopter kiralarım zaten. Bana 4000 lira bir de araç sahibinde 4000 lira toplam 8000.

Pek gerek olmayabilir ancak yine bir öğretmenden ders(sürücü kursu) almak önemli. Ve yasal olarak da sıkıntılı.

Kullanmayı bildikten sonra ehliyete gerek yok ehliyeti olanlar bile aynasına bakmadan şerit değiştirebiliyor. Ama ehliyetsizlikten 8000 lira ceza vereceğime helikopter kiralarım zaten. Bana 400 lira bir de araç sahibinde 4000 lira toplam 8000.

Git biraz matematik eğitimi al.

Kullanmayı bildikten sonra ehliyete gerek yok ehliyeti olanlar bile aynasına bakmadan şerit değiştirebiliyor. Ama ehliyetsizlikten 8000 lira ceza vereceğime helikopter kiralarım zaten. Bana 400 lira bir de araç sahibinde 4000 lira toplam 8000.

Yanlış düşünüyorsun dostum. Evet kullanmayı bildikten sonra ehliyete gerek yok doğru ama şöyle düşün. Kural ihlali yapan başka bir araç yüzünden kazaya karıştın. Sonuç ne direkt olarak suçlu olan sensin. Burası Türkiye yola atlayan çok fazla oluyor. Birisi yola atladı duramadın vurdun. Yola atlayan suçlu ama ehliyetin olmadı için geçmiş olsun sana. Ehliyet deyip geçme. Türkiye şartların da şart bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı