18 yaşını doldurmuş birisi eğitim hayatına nasıl devam etmeli?

Tıp okuyabilirsiniz.En iyi üniversite olması gerekmiyor.Devlette hepsi aynı maaşı alıyor.Mezun olana kadar zordur.Geleceğin en büyük handikapı salgınlar olduğu için sağlık çalışanlarının sağlık hizmeti alma garantisi,ücret garantisi daha yüksektir.Bitirdiğinizde yurt dışında da iş bulabilirsiniz.

Haklısınız. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim peki?

İleride ömrünü geçirirken külfet olarak hissetmeyeceğin şeye yogunlaş. Başarılı olduğunu veya olabileceğin alana git. Aksi takdirde her iş günü sana eziyet gibi gelir. Her işin zorluğu kolaylığı olur önemli olan zorluğunu da çekerken zevk alacağın bir iş.

İleride ömrünü geçirirken külfet olarak hissetmeyeceğin şeye yogunlaş. Başarılı olduğunu veya olabileceğin alana git. Aksi takdirde her iş günü sana eziyet gibi gelir. Her işin zorluğu kolaylığı olur önemli olan zorluğunu da çekerken zevk alacağın bir iş.
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Birazda olsa fikir sahibi oldum

Ben teşekkür ederim. Zorluğu olmayan iş yok bunu unutmayın.
Evet bende onu farkettim. Şuanda kurumsal bir firmada kasiyerlik yapıyorum harçlık çıkarmak için. Kolay bir iş yok. Severek yapmam gerekiyor yapacağım işi. Sizce severek yapacağım işi nasıl bulabilirim? Hobilerimden mi ilerlemeliyim?

Evet bende onu fark ettim. Şu anda kurumsal bir firmada kasiyerlik yapıyorum harçlık çıkarmak için. Kolay bir iş yok. Severek yapmam gerekiyor yapacağım işi. Sizce severek yapacağım işi nasıl bulabilirim? Hobilerimden mi ilerlemeliyim?

Hobilerini profesyonel alana dökersen ne olur onu düşün. Şöyle bir şey var sen hobi olarak yapmayı seviyor olabilirsin ama belki gün boyu yapınca onu sevmediğini fark edebilirsin. O yüzden detaylıca kendinin karar vermesi en doğrusu. Yapmaktan sıkılmadığın şeyler neler?

Benim tek amacım yurt dışına çıkıp rahat bir yaşam kurmak. Asker olarak bunun önünü kapatacağımı düşünüyorum. Bu yüzden bana mantıklı gelmiyor
Doğru düşünmüşsün, tam olarak bu yüzden sana hekimliği önerdim. Hekimlerin yurtdışına çıkması da daha kolay oluyor.

Askerliğin ve ordunun temelini tamamen mahvettiler. Ülkemizdeki her şey gibi onun da içi boş maalesef. Mantığı yok artık, tam tersine seni bu çöplüğe daha da bağlar.

Askerlik ve ordunun temeli ne kanka merak ettim?

Doğru düşünmüşsün, tam olarak bu yüzden sana hekimliği önerdim. Hekimlerin yurt dışına çıkması da daha kolay oluyor.

Askerliğin ve ordunun temelini tamamen mahvettiler. Ülkemizdeki her şey gibi onun da içi boş maalesef. Mantığı yok artık, tam tersine seni bu çöplüğe daha da bağlar.

Geri
Yukarı