180-200 bin bütçe ile başlangıç için 250CC motor önerisi

nomnom

Decapat
Daha fazla  
Birkaç ay sonra A2 ehliyet kursuna yazılacağım ve bir kere aldıktan sonra uzun süre kullanabileceğim 250CC'lik bir motor arıyorum. Gerekli teorik bilgiye sahibim ve pratik olarak iste küçüklüğümden beri bisiklet ve scooter kullanıyorum. Max: 180K-200k arası bir bütçem var. Aklımda olan motorlar; CBR250R ama abs sisteminin olmaması beni biraz korkutuyor, CF 250sr onun da lastikten dolayı viraj ve kronik problemleri beni biraz korkutuyor. Naked türü motorlar ise rüzgar sebebiyle beni geriye itiyor. Ne yapsam bilemedim her türlü öneriye açığım.
  • Boyum 175.
  • Kilom 75.
  • Yaşım 18.
  • Motor tercihi SS.

Birkaç ay sonra A2 ehliyet kursuna yazılacağım ve bir kere aldıktan sonra uzun süre kullanabileceğim 250CC'lik bir motor arıyorum. Gerekli teorik bilgiye sahibim ve pratik olarak iste küçüklüğümden beri bisiklet ve scooter kullanıyorum. Max: 180K-200k arası bir bütçem var. Aklımda olan motorlar; CBR250R ama abs sisteminin olmaması beni biraz korkutuyor, CF 250sr onun da lastikten dolayı viraj ve kronik problemleri beni biraz korkutuyor. Naked türü motorlar ise rüzgar sebebiyle beni geriye itiyor. Ne yapsam bilemedim her türlü öneriye açığım.
  • Boyum 175.
  • Kilom 75.
  • Yaşım 18.
  • Motor tercihi SS.

CBR alma alacaksan yeni kasa alacaksın eskileri krank kırıyor boyuna göre racing motor daha iyi olur gibi RS200 falan var ama tatmin edecek motor değiller eski kasa R25 alırdım ben yüksek ihtimal.

CBR alma alacaksan yeni kasa alacaksın eskileri krank kırıyor boyuna göre racing motor daha iyi olur gibi RS200 falan var ama tatmin edecek motor değiller eski kasa R25 alırdım ben yüksek ihtimal.

R25 de güzel bir seçenek aslında biraz daha araştırmadan sonra 2 motor belirledim, büyük ihtimalle ya ortalama bir R25 ya da biraz daha yeni bir GSX-r 250 alırım gibime geliyor. Motoru almama hala birkaç ay var o yüzden fikrim değişebilir ve her türlü öneriye açığım.

R25 de güzel bir seçenek aslında biraz daha araştırmadan sonra 2 motor belirledim, büyük ihtimalle ya ortalama bir R25 ya da biraz daha yeni bir GSX-r 250 alırım gibime geliyor. Motoru almama hala birkaç ay var o yüzden fikrim değişebilir ve her türlü öneriye açığım.

Suzuki'de parça sıkıntısı yaşayabilirsin ama güzel motor KTM RC390 var ama tek silindir ben beğeniyorum titreme yapıyor diyorlar ama çok rahatsız eden titrememi yoksa tatlı titrememi onu bilmiyorum.

Uzun yol yapmayacaksan naked tavsiye ederim. Emin ol şehir içinde bir duke 250 r25'ten 10 kat daha pratik. Rüzgar konusu da bence 120'ye kadar problem yok. 120 üzeri kaskın iyi değilse hafif hafif kafa sallama başlar. Boyuna gelirsen benim de boyum 1.75 ama duke ile sıkıntı çekmedim ki selesi nakedlara göre baya yüksek. Hatta sonraki motoru 690smc düşünüyorum.

Mt25 düşünebilirsin alçak sele az titreşim ve daha yüksek top speed istersen. Tork ve kullanılşabilirlik düşük yakıt tüketimi ve keyif dersen duke tercih edebilirsin.

Ha illa racing istiyosan en iyisi canı çok alınmamış japonlara bakmak. RS200 falan racing değil NS200ün grenajlı hali. Oturuşu bile racing değil o yüzden. Racingte en tercih edilebiliri bence biraz daha para koyup r25 almak. Yok dersen 250sr lastikleri risk almadığın sürece istediğin yere götürür getirir. Kroniklerini de iyi araştırmak lazım çin malı sonuçta ne kadar iyi yapsalar da en kötü ihtimal bir yerinden bir cıvata düşüyor.

Edit: Bu arada ABS'siz motor alma çok büyük risk. Kask kadar önemli gibi düşünebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı