180 derece direksiyonu 900 derece yapmak

FFB için kesinlikle Leo gerekiyor UNO ile en fazla unojoy yapıp joystick gibi kullanırsınız.
FFB olmadan encoderli motor kullanarak arduino UNO ile yapabilir miyim peki? Yaparsam ne gibi değişiklikler yapmam gerekli. Birde aynı olur mu leonardoyla?

FFB için kesinlikle Leo gerekiyor UNO ile en fazla unojoy yapıp joystick gibi kullanırsınız.
Hocam birde leonardo ve encoderla diğer direksiyon setinin içine kursam pedallar falan çalışır mı?

@Affansen

Son düzenleme:
FFB olmadan encoderli motor kullanarak arduino UNO ile yapabilir miyim peki? Yaparsam ne gibi değişiklikler yapmam gerekli. Birde aynı olur mu leonardoyla?
UNO'nun olayı şu, neden kullanılmadığının bir sebebi var. İstediğin metodu kullan, istersen sıcaklık sensörü ile al veriyi. UNO bilgisayarla direkt iletişim kuramıyor, bunun anlamı UNO kendini fare, mouse, gamepad vs. olarak gösteremiyor. Leonardo gösterebiliyor.

UNO'yla hiç mi olmaz? Olur ama ek bilgisayarda yazılım çalışması vs. gerekir, gecikmeler olur seri yolu kullanılarak yapılırsa.

UNO'nun olayı şu, neden kullanılmadığının bir sebebi var. İstediğin metodu kullan, istersen sıcaklık sensörü ile al veriyi. UNO bilgisayarla direkt iletişim kuramıyor, bunun anlamı UNO kendini fare, mouse, gamepad vs. olarak gösteremiyor. Leonardo gösterebiliyor.

UNO'yla hiç mi olmaz? Olur ama ek bilgisayarda yazılım çalışması vs. gerekir, gecikmeler olur seri yolu kullanılarak yapılırsa.
Pekala hocam bir sorum daha var çok turlu pot kullanırsam arduino vb. uğraşmam gerekir mi yoksa diğerliyle değiştirdiğim gibi çalışır mı? Birde encoder ve arduino ile yaptıktan sonra sete bağlı olan pedallar ets2 de çalışır mı çünkü bildiğim kadarıyla ets2 de arduino+klavye olarak algılıyor.

180 derecelik bir direksiyon setim vardi. Bir sure kullanimdan sonra 180 derece beni tatmin etmemeye basladi ve 900 derece yapilabir mi diye sorular olustu beynimde ve yaptığım arastirmalar sonucunda YouTube'da bunu basaran birkac kisiyi gordum ben de.

Eki Görüntüle 238694

Direksiyon setinin 10 K'lik 180 derecelik potansiyometresini 900 derecelik 10 k bir potansiyometreyle degistirmeyi dusundum. Videodaki arkadas yapmis benim aklima takilan bu potansiyometredeki 10k 200k gibi degerler neyi ifade ediyor? Bu potansiyometreyi nereden bulabilirim? Bu fikir icin varsa onerinizi almaya hazirim. Yardimci olan arkadaslara teşekkürler. Bu arada resimdeki direksiyon setinin 10 K'lik 180 derece olan potansiyometresi.

İki adet dişli çark al biri küçük biri büyük olacak şekilde YouTube'da ilge ipek yapmıştı hatta oradan bakabilirsin.

Birde encoder ve arduino ile yaptıktan sonra sete bağlı olan pedallar ets2 de çalışır mı çünkü bildiğim kadarıyla ets2 de arduino+klavye olarak algılıyor.
Çalışır, ets farklı kaynaklardan alabiliyor, assetto da çalışıyor. Bir çok oyunda da çalışıyor.
Pekala hocam bir sorum daha var çok turlu pot kullanırsam arduino vb. uğraşmam gerekir mi yoksa diğerliyle değiştirdiğim gibi çalışır mı?
Konu aşırı dağılmış, rehberlerin vs güncelliğinde sorun var. Ama açıklayayım. Oluyor, kalibre ediyorsun bilgisayardan onu ama hassas olmuyor. Tık tık dönüyor.

Çalışır, ets farklı kaynaklardan alabiliyor, assetto da çalışıyor. Bir çok oyunda da çalışıyor.

Konu aşırı dağılmış, rehberlerin vs güncelliğinde sorun var. Ama açıklayayım. Oluyor, kalibre ediyorsun bilgisayardan onu ama hassas olmuyor. Tık tık dönüyor.
Hocam çok teşekkürler yardım için benim şu anki direksiyon setim macos u desteklemiyor arduino ile macosda da çalışan bir direksiyon seti yapabilir miyim? 0 dan veya bu direksiyonu çevirerek fark etmez bir yolu var mıdır?

Hocam çok teşekkürler yardım için benim şu anki direksiyon setim macos u desteklemiyor arduino ile macosda da çalışan bir direksiyon seti yapabilir miyim? 0 dan veya bu direksiyonu çevirerek fark etmez bir yolu var mıdır?
Hocam MacOS konusunda bilgim yok ama arduino ve direksiyonunuz aynı tepkiyi verebilir. MacOS'a joystick göstermeyi araştırın.

Hocam MacOS konusunda bilgim yok ama arduino ve direksiyonunuz aynı tepkiyi verebilir. MacOS'a joystick göstermeyi araştırın.
Sağolun hocam anlaşılan encoder kullanacağız. Peki encoderli motor kullanırsam motor için ayrı bir güç kaynağı gerektirir mi yoksa motor sürücüsü bağlasam yeter mi, arduinodan güç alır mı?

@Akif9748 @Affansen

Son düzenleme:

Geri
Yukarı