1800-2500 TL'ye PSU önerisi

Bütçe
1800-2500

Deadlywhisper

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengance rgb 32gb sl
İşlemci
AMD ryzen 5 5600x
Merhaba. Forumda fazlaca gezdim. Evet, tercih edilen PSU'ların isimlerine birkaç kez şahit oldum. Fakat neyi tam almaya karar versem ya stok bitiyor ya bütçemi aşıyor ya da sizin kadar bilgili olmadığım için kararsız kalıyorum.
Sistemimi toplamaya üç parça kaldı. İki hafta sonra PSU alacağım. Ben size sistemimi yazsam bana önerdiğim bütçe doğrultusunda PSU önerebilir misiniz rica etsem? İyi bir Bronze olabilir. Gold olabilir. Bu fiyata nerede ama varsa platin de olabilir. İleriye yönelik yükseltme gibi bir düşüncem yoktur. O yüzden sistemimi karşılayacak watt değeri sınırda olabilir. Teşekkür ediyorum. (oluşturmuş olduğum sisteme yorum da yapabilirsiniz. Acımasız olmak serbest 😆)

Ekran kartı: Sapphire AMD Radeon 6600XT Nitro.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
Anakart: MSI MAG B550 Tomahawk.
RAM: Corsair Vengeance RGB sl 2x16 = 32 GB 3600 MHz DDR. 4
SSD: Crucial P5 Plus M.2 1TB (henüz alınmadı)
HDD: Seagate Barracuda SATA 500 GB 7200 RPM.
Kasa: Be Quiet! 500DX (henüz alınmadı)
Soğutma: ID-Cooling 4 adet PWM ARGB fan 64 CFM, 2 adet Be Quiet! Pure wings PWM fan 56 CFM, 1 adet ID-Cooling SE 234 ARGB kule tipi soğutucu 56 CFM

An itibariyle daha berrak düşünebiliyorum. Öneriler doğrultusunda karar kıldığım iki psu var. birini kesinlikle alacağım. Biliyorum biraz fazla uzattım ama yardımınız olmadan iş yapsaydım ışıklı mışıklı rampage falan alırdım. Son kez şu ikisi arasında hangisini seçmem konusunda öneride bulunur musunuz ?
Seasonic Focuc plus gx 750w

Xpg core reactor 750w plus

650W olanını kullanıyorum stokta kalmamış 750W tavsiye ederim.

Teşekkür ederim tavsiyeniz için

Son düzenleme:
İkisi de A-Tier PSU. 350 tl fiyat farkı olduğu için Seasonic tavsiye ederim. Yalnız satıcı Amazon Germany, ürünün yurt dışından gelmesi 10-15 günü bulur.

İkisi de A-Tier PSU. 350 tl fiyat farkı olduğu için Seasonic tavsiye ederim. Yalnız satıcı Amazon Germany, ürünün yurt dışından gelmesi 10-15 günü bulur.
Evet evet biliyorum. Ama Türkiye pazarına göre daha uygun oluyor 2x16 32 gb cosair rgb rami 2.500 tlye almıştım. seasonic alacağım teşekkür ederim 😊

Geri
Yukarı