1800 TL'ye 144 Hz Monitör Tavsiyesi

Bütçe
1800

mustafas03

Hectopat
Daha fazla  
Maksimum 1800 TL'ye kadar 144 Hz monitör arıyorum. Ne almalıyım sizce?
TN, VA ve IPS panelden hangisini tercih etmeliyim? Neden? Genellikle CS oynuyorum ve 1 yıldan fazladır Global rütbesindeyim.

Amaç tamamen rekabet oyunları ise ve renk canlılığı önemli değilse tepkime süresi açısından TN panel daha iyi olur.

Son düzenleme:

Önerilerim bunlardır. BenQ ile film/dizi/video gibi şeyleri güzel izleyemezsiniz.
Renk canlılığı önemli değilse tepkime süresi açısından VA panel daha iyi olur.

IPS VA'dan daha iyi tepkime süresine sahip? @SkyRose

Renk canlılığı önemli değilse tepkime süresi açısından VA panel daha iyi olur.

Tepkime süresi olarak VA panel ön kötüsü, yanlış bilgilendirmeyin. Ve o monitör FreeSync flicker ve ghosting yönünden kötü bir model.

Önerilerim bunlardır. BenQ ile film/dizi/video gibi şeyleri güzel izleyemezsiniz.

IPS VA'dan daha iyi tepkime süresine sahip? @SkyRose

Genel olarak FPS oyunu oynuyorum ama maç, video ve film de izliyorum. Sağdan soldan belli bir açıyla bakınca görüntünün bozulmasını istemiyorum. Hangi paneli ve hangi monitörü tercih etmeliyim?

Genel olarak FPS oyunu oynuyorum ama maç, video ve film de izliyorum. Sağdan soldan belli bir açıyla bakınca görüntünün bozulmasını istemiyorum. Hangi paneli ve hangi monitörü tercih etmeliyim?
IPS ve ViewSonic veya AOC olanı. İlk 1-2 tanesi ölü pixel sanırım AOC olanın. Ölü pixel olmayanına bakın. ViewSonic'i de tavsiye ederim.

(AOC olanın incelemesi)

Video ve film de izliyorsanız renklerin canlı olması için IPS panel daha iyi olur. Viewsonic olan monitörü öneririm fakat o linkten almayın. Kullanılmış ve ölü pikselli satıyorlar çünkü, buradan almanız daha iyi olur.

Video ve film de izliyorsanız renklerin canlı olması için IPS panel daha iyi olur, Viewsonic olan monitörü öneririm fakat o linkten almayın. Kullanılmış ve ölü pikselli satıyorlar çünkü, buradan almanız daha iyi olur.

AOC de fena değildir. İstediğinizi alın.

Geri
Yukarı