1800 TL'ye 2. el laptop önerisi

ASUS olan daha iyi hocam.

Hocam filtreleme yaptığım zaman daha bir sürü 2. El laptop çıkıyor karşıma. Ben örnek olsun diye 2 tane attım. Hocam bir de bu SSD ne oluyor muhabbetini gördüm ama bilmiyorum
SSD performans ve depolama , HDD ise sadece depolama diskidir. SSD bulunan sistemler daha hızlı olurlar. Gerek açılışta gerek kullanımda çok daha hızlı performans alırsınız. HDD ise daha ucuz ve sadece depolama amaçlı kullanılır.

SSD'si var hız açısından problem yaşamazsınız fakat depolama olarak sıkıntı çekersiniz.
Atlas os kursa 7 gb'nin altında yer kaplıyor sistem (evet 10 gb bile değil) belki sıkıntı olmaz o kadar. İngilizce kalır sistem bir o sıkıntı

ASUS olan daha iyi hocam.

SSD performans ve depolama, HDD ise sadece depolama diskidir. SSD bulunan sistemler daha hızlı olurlar. Gerek açılışta gerek kullanımda çok daha hızlı performans alırsınız. HDD ise daha ucuz ve sadece depolama amaçlı kullanılır.

Sağ olun hocam dediğinize iyice bakacağım. Bir de hocam HDD olan bir laptop almak durumunda kalsam işimi görme açısından sıkıntı olur mu?

Sağ olun hocam dediğinize iyice bakacağım. Bir de hocam HDD olan bir laptop almak durumunda kalsam işimi görme açısından sıkıntı olur mu?
Depolama konusunda sıkıntı yaşamazsınız fakat hız konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Günümüz işletim sistemlerinin çoğu HDD olan bilgisayarlarda yavaş çalışıyor. Windows 10 gibi bir sisteme HDD kurmak deveye hendek atlatmakla aynı şeye benziyor. Bana kalırsa size tavsiyem bütçe herhangi bir şekilde artırılabilecekse uzun vadede işe yaraması açından 250 GB SSD'si bulunan bir sisteme yönelmeniz olacaktır.

Sarı sitede hangi şehir olmalı elden teslim alacaksanız hocam?

Depolama konusunda sıkıntı yaşamazsınız fakat hız konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Günümüz işletim sistemlerinin çoğu HDD olan bilgisayarlarda yavaş çalışıyor. Windows 10 gibi bir sisteme HDD kurmak deveye hendek atlatmakla aynı şeye benziyor. Bana kalırsa size tavsiyem bütçe herhangi bir şekilde artırılabilecekse uzun vadede işe yaraması açından 250 GB SSD'si bulunan bir sisteme yönelmeniz olacaktır.
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-graphics-4000-15.6-notebook-1063670903/detay hocam dediğiniz şekilde bir filtreleme yaptım örnek olsun diye bir tane link bıraktım. Kontrol edebilirmisiniz size zahmet. Bu şekildemi olsun yani ona göre bende seçicem

Sarı sitede hangi şehir olmalı elden teslim alacaksanız hocam?
Ben istanbuldayım hocam

Hocam bataryası sorunluymuş. Fişe takıp kullanmak sıkıntı çıkarmayacaksa düşünülebilir onun dışında kontrollerinin yapılması gerekiyor. Disk sağlığı önem taşıyor.
Anladım hocam çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için. SSD li bir tane dediğin gibi kendime uygun alayım. Tekrardan sağolasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı