1800 TL'ye ofis için sistem önerisi

ReTinaS

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar, halihazırdaki kasamız artık işimizi görmüyor, etiket cihazını desteklemiyor. Güncel bir sistem lazım ancak uygun fiyatlı olması önemli. Birkaç sitede hazır sistemler var:
  • Ryzen 3 2200G + B450M anakart + 8 GB 3000MHz RAM + 240GB SSD + 500W PSU kasa
  • Intel Pentium G5400 + H310M anakart + 8 GB 2400MHz RAM + 240GB SSD + 350W PSU kasa
Hangisini seçmek daha mantıklı?

1.Sistemde uygun olması açısından A320 anakart tercih edebilirsiniz ve o sistemede 350w PSU yeterli olacaktır. Eski sistemin güç kaynağı duruyor ve yeterli ise kullanabilirsiniz. 2.Sistemi tercih ederseniz konuyu açma nedeninizi tekrar yaşarsınız.

1.Sistemde uygun olması açısından A320 anakart tercih edebilirsiniz ve o sistemede 350w PSU yeterli olacaktır. Eski sistemin güç kaynağı duruyor ve yeterli ise kullanabilirsiniz. 2.Sistemi tercih ederseniz konuyu açma nedeninizi tekrar yaşarsınız.

Benimde önceliğim 1.sistem ancak RAM konusunda Dual Channel şimdilik yapamayacağım ileride belki alabilirim ama şuan tek modül olarak 8GB alacağım. Ryzen olduğu için performans düşer mi? Herkes Ryzen'de Dual Channel ile neredeyse 2 katı performans alınıyor yazmış.

Benimde önceliğim 1.sistem ancak RAM konusunda Dual Channel şimdilik yapamayacağım ileride belki alabilirim ama şuan tek modül olarak 8GB alacağım. Ryzen olduğu için performans düşer mi? Herkes Ryzen'de Dual Channel ile neredeyse 2 katı performans alınıyor yazmış.
Evet orası doğru. Şu an önceliğiniz ofis galiba o yüzden size 8 GB yeterli olacaktır.

Aynen öyle ofise alınacak zaten kendi sistemim evde var. Güvenlik kamerası ve barkod okuma/çıktı alınmak için kullanılacak. 8GB yeterli ise Ryzeni alıyorum o zaman.
Ryzen 3 2200G kullanmış birisi olarak güvenle alabilirsiniz. Sizi yarı yolda bırakmaz sürekli açık olacak ise ısınma yapacak bir GPU değil, stok soğutucusuda yeterli ve 65w çeken bir işlemci. Anakart tarafında A320M kullanın nedeni ise bütçeniz ve kullanma yönünüz.
Ryzen 3 2200G : 580 ₺ 2. el forum üzerinden GET ile alabilirsiniz.
A320 : Gigabyte GA-A320M-H AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200(OC)Mhz mATX Gaming (Oyuncu) Anakart - incehesap.com 15 yaşındayım sülale olarak anakartımız Gigabyte. 15 yaşındayım 3 bilgisayar topladım 3 anakartım Gigabyte 970 serisi, bu anakart ve şu an Gigabyte B450 S2H.
RAM : Corsair Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah Ram - CMK8GX4M1D3000C16 827875 | Trendyol Corsair artık Samsung çipleri kullanıyor ve Ryzen işlemcilerde en önemli performans faktörü RAM, 3000 MHZ.
Kasa : Eski kasanızı kullanın.
PSU : Aynı şekilde.
SSD : Eski kasanızı ve PSU kullanırsanız en kaliteli SSD alınmalı o da Samsung 860 Evo Mz-76e250bw 2.5" 250 Gb Sata 3 Ssd - n11.com . Yorumlarım faydalı olduysa beğenebilirsiniz.

Arkadaşlar son olarak sistemi aldım. Bugün montajını yapıp test edeceğim. Vaktim olursa konusunu açabilirim.

Alınan ofis sistemi;

Ryzen 3200G + Gigabyte B450M + Corsair LPX 8GB 3000MHz + Samsung 860 SSD + Aerocool 500W Kasa

Hepsini N11 üzerinden aldım 1900 lira tuttu ama iyi oldu hazır sistemler çok benzer olsada markasız parçalar içeriyordu adata, xpc, powerboost vs.

Arkadaşlar son olarak sistemi aldım. Bugün montajını yapıp test edeceğim. Vaktim olursa konusunu açabilirim.

Alınan ofis sistemi;

Ryzen 3200G + Gigabyte B450M + Corsair LPX 8GB 3000MHz + Samsung 860 SSD + Aerocool 500W Kasa

Hepsini N11 üzerinden aldım 1900 lira tuttu ama iyi oldu hazır sistemler çok benzer olsada markasız parçalar içeriyordu adata, xpc, powerboost vs.
Adata, XPG gayet kaliteli markalar neden böyle dediniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı