1800TL 1TB M.2 SSD önerisi

Bütçe
1800+

Fatih T

Kilopat
Merhaba, Tulpar V22.1 cihazımda ikincil depolama olarak kullanmak için 1TB M.2 SSD arıyorum. Cihazım M.2 PCI-e Gen 3.0 destekliyor. Açıkçası hız çok önemli değil, bu bütçe içerisinde kaliteli ve mümkünse DRAM bulunduran bir SSD önerebilir misiniz? Ayrıca aşağıdaki 3 üründen birisi alınabilir mi?

Screenshot_2.png

SanDisk Extreme Pro'yu önerebilirim. 7 aydır birincil depolama olarak kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım şimdiye kadar. Önümüzdeki günlerde de bir indirim söz konusu olabilir.
Exceria için kısa sürede sağlığının azaldığını söyleyenleri görmüştüm. Tercih edecekseniz siz de bir kontrol edin olmadı.

Biraz bütçe artabilirse SanDisk Extreme Pro veya Kingston KC2500 gibi SSD'lere bakılabilir. Exceria Plus güzel ama normal Exceria onun kadar iyi değil. NV1 hakkında bilgim yok.

SanDisk Extreme Pro'yu önerebilirim. 7 aydır birincil depolama olarak kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım şimdiye kadar. Önümüzdeki günlerde de bir indirim söz konusu olabilir.
Exceria için kısa sürede sağlığının azaldığını söyleyenleri görmüştüm. Tercih edecekseniz siz de bir kontrol edin olmadı.

Bence kendi konunuzun dışında forumları takip edip, indirim kovalayın. Bu bütçede Gen3 destekli, sorunsuz modeller indirime giriyor. HP Ex950, Sandist Extreme pro gibi. Bence konuları takip etmeniz daha mantıklı olur.
Listeye ekleyip, bekelyebilirsiniz.
Sanırım SanDisk Extreme Pro alacağım veya Kingston KC2500-3000 serilerinin indirime girmesini bekleyeceğim. Önerileriniz için teşekkür ediyorum hepinize.

SanDisk Extreme Pro ürününü 1990TL'ye aldım ancak iyi mi yaptım bilmiyorum aklımda soru işaretleri var. Sizce SanDisk yerine 970 EVO - Crucial P5 Plus veya KC3000 almak daha mı mantıklı olurdu?

Son düzenleme:
Sanırım SanDisk Extreme Pro alacağım veya Kingston KC2500-3000 serilerinin indirime girmesini bekleyeceğim. Önerileriniz için teşekkür ediyorum hepinize.

SanDisk Extreme Pro ürününü 1990TL'ye aldım ancak iyi mi yaptım bilmiyorum aklımda soru işaretleri var. Sizce SanDisk yerine 970 EVO - Crucial P5 Plus veya KC3000 almak daha mı mantıklı olurdu?
Merhaba,
Başlıkta 1800TL dediği için bir de açıklamanızda Gen 3.0 ve depolama amaçlı dediğinizden ve paylaştığınız görseldeki disklerden ötürü ben bu diski önerdim. Önümüzdeki indirim döneminde SanDİsk in de görüntüdeki fiyatlara ineceğini düşünüyordum. Geçenlerde indirime girdiğinde bu fiyatlardaydı. Sonradan söylediğiniz diskler elbette daha iyiler. Yalnız Samsung 970 Evo'un 500Gb olanı bu fiyat aralığında görünüyor. Diğer diskler de Gen 4.0. Gen 3.0 portundan ne kadar performans alırsınız bilemiyorum. Maddi açıdan problem olmayacaksa söylediğiniz mantıklı olacaktır. Yalnız Gen 3.0 portuna Gen 4.0 olan bir disk takıldığında ne ölçüde performans kaybı yaşandığını bir araştırın, Gen 4.0 disk alacaksanız.

Şimdi farkettim de KC3000 alabilirdiniz üstüne koyup, P5 Plus veya 970 Evo rakibi değil listelere göre. KC3000'ün bu kadar övülmesi de bir nebze hızından kaynaklanıyor. Pek iç açıcı çözüm değil ama içinize sinmediyse iade edebilirsiniz.

Şimdi farkettim de KC3000 alabilirdiniz üstüne koyup, P5 Plus veya 970 Evo rakibi değil listelere göre. KC3000'ün bu kadar övülmesi de bir nebze hızından kaynaklanıyor. Pek iç açıcı çözüm değil ama içinize sinmediyse iade edebilirsiniz.
Sipariş şuan iptal edilemiyor, ürün elime geçince iade edebilirim ancak Gen 3.0 üzerinden alacağım hız değişmeyeceği için uğraşmak istemiyorum. Dediğim gibi hız çok önemli değil genel depolama ve oyun için kullanacağım için. Ayrıca KC3000 sanırım Almanya üzerinden geleceği için 2 hafta daha beklemeye gerek yok diye düşünüyorum. Şuan ki ürün içime sindi yardımınız için teşekkür ediyorum.

Sipariş şuan iptal edilemiyor, ürün elime geçince iade edebilirim ancak Gen 3.0 üzerinden alacağım hız değişmeyeceği için uğraşmak istemiyorum. Dediğim gibi hız çok önemli değil genel depolama ve oyun için kullanacağım için. Ayrıca KC3000 sanırım Almanya üzerinden geleceği için 2 hafta daha beklemeye gerek yok diye düşünüyorum. Şuan ki ürün içime sindi yardımınız için teşekkür ediyorum.
Gayet güzel bir seçim, dediğiniz modellerle de ahım şahım bir farkı yok yani.

Geri
Yukarı