1885 TL Sistem Toplama

NextDozen

Hectopat
Başlıkta belirttiğim gibi 1885 TL'ye
Low-Medium ayarlarda oyun oynamak için çoğunlukla Skyrim [Tüm DLC'leri dahil Modlu] Lol, BF3/1, CS:GO, Sims4 gibi oyunları kaldırabilen bir sistem toplamak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
R3 2200g / İ3 + GTX 1050/1030 sığdırmayı dene.Bunların dışındakilerin istediklerini karşılayabileceğini sanmam açıkçası.Yada 2. elden Ati hd 7850/7870 değerinde bir sistem bulmalısın.

Böyle bir sistem topladım fakat diğer arkadaşlar da konuya bakarsa daha iyi olur.
HDD: P300 1TB High-Performance Hard Disk (HDWD110UZSVA)

İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz Soket AM4+ 65W İşlemci + Onboard Radeon RX Vega 8 YD2200C5FBBOX - Nanokatalog

Anakart: A320M Pro-VH Plus AMD Anakart

Kasa + Güç kaynağı: TX K3 300W USB 3.0 ATX Bilgisayar Kasası (TXCHK3P300) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri

Ram: RipjawsV 8GB Desktop Bellek (F4-3000C15S-8GVRB)

Toplamda 1848.31 TL ediyor. Anakartı bütçeni arttırırabilir isen B350 ile değiştirip overclock yapabilirsin. Tabiki overclock için güç kaynağını da değiştirmen gerekir. Bu haliyle güç kaynağı sistemi besleyecektir fakat bütçe bulunca değiştir derim.

Bu fiyatta sıfır toplamak eline pek bir şey kazandırmaz. 2. el temiz olaraktan kuracağın sistem çok daha karlı olacaktır emin ol. Ha sıfır şart ise, A320M anakart ve kalitesinden ödün verilerek diğer parçalarla da toplanabilir.
Böyle bir sistem topladım fakat diğer arkadaşlar da konuya bakarsa daha iyi olur.

İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz Soket AM4+ 65W İşlemci + Onboard Radeon RX Vega 8 YD2200C5FBBOX - Nanokatalog

Kasa + Güç kaynağı: TX K3 300W USB 3.0 ATX Bilgisayar Kasası (TXCHK3P300) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri

Toplamda 1848.31 TL ediyor. Anakartı bütçeni arttırırabilir isen B350 ile değiştirip overclock yapabilirsin. Tabiki overclock için güç kaynağını da değiştirmen gerekir. Bu haliyle güç kaynağı sistemi besleyecektir fakat bütçe bulunca değiştir derim.

12V kanalından 250W veren güç kaynağı ile sistem dara girecektir. Kasayı ve güç kaynağını ayrı almak daha mantıklı ki o fiyat aralığında bulunan kasalarda kaliteli güç kaynağı yok.

Haydi buradan kontrol ettik ve yetiyor diyelim. Peki güç kaynağının her hangi bir verimlilik sertifikası mevcut mu? Kaliteli bir güç kaynağı mı? Mesela Everest güç kaynakları da yetiyor güç olarak evet ama sistemi yakabilecek kadar tehlikeliler ve kalitesizler. Sistemin en önemli parçalarından biridir güç kaynağı. Hafife alınmamalı yoksa sistemi mahvedebilir.

Arkadaş 1885 TL ile sistem toplamamızı istemiş ben de topladım. Mesajımı dikkat edip okursan güç kaynağını kısa zamanda değiştirmesini söyledim zaten. Evet güç kaynağında sertifika bulunmayabilir fakat bu her zaman sisteme zarar vereceğine kanıt değildir. Arkadaş bu bütçeyle sistem toplayacak ise bir süre bu Psu ile idare etmek zorunda.

Ram'lerden kullanıyor ve Overclock ile uğraşacağımı pek sanmıyorum o yüzden; Güç için HDD'yi 500GB civarlarına düşürsek ileridede bütçem olursa GT 1030 / 1050 olurmu?

500 GB HDD kullanmanın güç tüketimini azaltacağını pek düşünmüyorum. İlerde ekran kartı takacaksan şimdiden birazcık bütçeni arttırıp iyi bir psu al.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı