19 bin TL sistem tavsiyesi

Stok soğutucu işlemci stok haldeyken bile yetmez, yetemez :D

INNO3D'nın modelini daha iyi buluyorum, soğutucu içinse seçenekleri görmem lazım.
Ben 4 yıl önce çıkan Ryzen'i (modelini tam hatırlamıyorum) stok soğutucusu ile kullanmıştım. Yine render işlemleri için kullanıyordum ve bir sıkıntı olduğunu hatırlamıyorum. Bu yüzden de aklımda stok soğutucu yeterli olabilir diye kalmış. Ama sadece 4-5 ay kullanmıştım, uzun vadedeki durumunu bilmiyorum.

Soğutucu hakkında hiçbir fikrim yok açıkcası. Soğtucu için 600-800 TL arası bir bütçe ayarlayabilirim.

Ben 4 yıl önce çıkan Ryzen'i...

"4 yıl önce" bu kısım zaten her şeyi özetliyor :)

Sadece uzun vade değil, kısa vadede de iyi sayılmaz.

600-800 TL bütçe için aslında:

Bunu bir konuda gördüm, fiyatı çok uygun. Kağıt üzerinde de fena durmuyor.

"4 yıl önce" bu kısım zaten her şeyi özetliyor :)

Sadece uzun vade değil, kısa vadede de iyi sayılmaz.

600-800 TL bütçe için aslında:

Bunu bir konuda gördüm, fiyatı çok uygun. Kağıt üzerinde de fena durmuyor.
Site içindeki seçneklerden almak istiyorum, hiç bilgisayar toplamadım ve biraz çekniyorum açıkcası. Bu yüzden site içindeki iki modeli sormak istiyorum.

120mm olan ile 240mm arasında çok fark olur mu? 240mm olan bütçemi aşıyor biraz. Ama çok fark varsa zorlayabilirim.

İkisi de pompasından ve fanlarından sorunlu modeller, almamanızı öneririm.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211015-160916.png
    Screenshot_20211015-160916.png
    227,4 KB · Görüntüleme: 44
Deep Cool Gammaxx L360 v2 derim. Kendim aynı soğutucunun 240mm sürümünü kullanıyorum. Memnunum.

Teşekkürler. Bu sistemin stoğu bugün bitmiş görünüyor maalesef. Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için sağolun.

İsterseniz aynı bütçede bir sistem arayabilirim, veya stok da bekleyebilirsiniz. Size kalmış. Rica ederim bu arada her zaman :)

Geri
Yukarı