19 Ocak 2022 Erdoğan'ın ulusa sesleniş konuşması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
4 senede kimse bir şeyi ele geçiremez. Demokrasi budur, 20 küsur senedir tek partiyle yönetilmekten demokrasiyi unutmuş millet. Ülkenin anahtarını başkanlık sistemi yüzünden veriyorsun denetleyen yok. Onu da getiren malum kişi.

Son cümlene kadar katılıyorum. Meclis kurulduğundan beridir kaç kere değiştirildiğini araştır derim. Dünyada bütün demokrasiler kuvvetler ayrılığı ilkesiyle yönetiliyor. Kuvvetler ayrılığı senin seçtiğin milletvekili seçilen Cumhurbaşkanı ve yargının birbirine müdahale etmemesi sistemi. Kanun ve anayasa bizim ülkemizde çıkarılamaz durumdaydı. Neden herkes birbirinin tekerine çomak sokuyordu. Erdoğan belki kötü yaptı diyeceksin ama kuvvetler ayrılığını getirdi yani milletvekili, cumhurbaşkanına karışamaz. Kanun yeterli çoğunlukla çıkarılabilir. CHP öyle bir algı yaptı ki demokrasi bitiyor gibi. He bana sorarsan doğru mu yaptı RTE bence yapmadı. Çünkü o koltuğa teröristi de oturabilir ki oturacakta. O zaman tam yetki ne yapacak sen düşün. Çünkü bu ülke buna müsait değil 1982'den kalma anayasayla yönetiliyoruz üzülüyorum ki gençlik bunu bilmiyor. O yüzden komik kararlar çıkıyor mahkemelerden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı