19 yaşında askerliğe gidilir mi?

Emperor4231

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP OMEN 30L, RTX 3060, Ryzen 5 5600X, HyperX 3200Mhz CL22 16GB Dual Kit
Meslek
Kılınç Makina Tarım Sanayi'de çalışıyor
Herkese iyi sosyaller. Şimdi e-Devlet üzerinden askerliğime baktığımda 7 ay süre olduğu gözüküyor. Benim bildiğim 20 yaşı doldurulunca askere gidildiği. Ben şu anda 18 yaşındayım (29 Ağustos 2004) sistemde bir yanlışlık mı var yoksa askerlik sistemi mi değişti?

Ekran görüntüsü 2023-05-16 203352.png

Yoklama dediğin zaten ne zaman askere gideceğini söyleyecekleri tarih. 7 ay sonra askere gitmeyeceksin yani.

7 ay sonra o yıl mı gideceğim askere yoksa 20 yaşına girince mi? Bir de ben çıraklık okuyorum seneye okulun son senesi olacak.

Pederin cüzdanı kalın mı? Yoksa işin yaş.

Çok şükür ödeyebilecek durumumuz var ama peder burnun sürtülsün diyor daha kesin değil yani.

Walla ben 12 ay yaptım çokta güzel anılarım var:) hala görüştüğüm komutanlarım ve asker arkadaşlarım var. Bambaşka bir deneyim:)

Walla ben 12 ay yaptım çokta güzel anılarım var:) hala görüştüğüm komutanlarım ve asker arkadaşlarım var. Bambaşka bir deneyim:)
Yerine göre değişir. Çok pislik elemanların, sabıkalıların, uyuşturucu bağımlılarının, psikopatların, PDRM'lerin olduğu bir yere de düşebilirsiniz; devrecilik yüzünden sürünebilirsiniz de. Bölük komutanınız kötüyse zaten zıçtınız. Zorunlu askerlik yapanları artık operasyona göndermiyorlar diye biliyorum; o yönden şanslısınız. Bir de şüpheli asker intiharları var ki, o konuya yasal sebeplerden ötürü giremiyorum. "Askerlikten soğutma" diye bir suç var.

Son düzenleme:
Kimse adamın sorusunu cevaplamamış.
20 yaş diye bir olay yok. 7 ay sonra sizi istedikleri zaman çağırabilirler. Ancak herhangi bir öğrenim faaliyetinde bulunuyorsanız tecil ettirebilirsiniz. Ya da sanırsam sınava hazırlanıyorum diyerekten de bir süre bekletebiliyorsunuz. Şimdi kanuna baktım yanlış bilgi vermişim. 20. Yaşınızda askerlik olayı başlıyor
Bu süre askere uygun olup olmadığınıza bakılan süre.

Herkese iyi sosyaller. Şimdi e-Devlet üzerinden askerliğime baktığımda 7 ay süre olduğu gözüküyor. Benim bildiğim 20 yaşı doldurulunca askere gidildiği. Ben şu anda 18 yaşındayım (29 Ağustos 2004) sistemde bir yanlışlık mı var yoksa askerlik sistemi mi değişti?

Eki Görüntüle 1781432
Evine/adresine tebligat gelmediği sürece sıkıntı yok.

Nasıl yani? Çok ucu açık bir cevap bu. Benim bildiğim 20 yaşında askere gidilmiyor mu?
20 yaş askere gidilme süresidir evet. kimlikte şubat 99 olduğundan dolayı 99/1 olarak gitmiştim.
Ama 20 yaşını doldurana kadar yoklama yaptırmak zorundasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı