1900 TL civarında anakart önerisi

M.Eren Mutlu

Hectopat
Daha fazla  

Merhaba, bu 5 anakarttan en iyisi hangisidir? Şimdiden teşekkürler. (@crazyreign yardımcı olursan sevinirim :))

Sisteminize ve beklentinize göre değişir, şahsen ben de anakart değiştirmeyi düşünüyorum, aklımda E modeli vardı ama malum fiyatları uçuyor o yüzden ben de F almayı düşünüyorum, işlemci olarak da 5600X takmayı düşünüyordum, zaten attığınız 5 anakart da yetecektir, sisteminize göre tercih edebilirsiniz. E ile F arasında da ahım şahım fark yok, gözle görebileceğiniz tek fark muhtemelen 1 ARGB port farkı olur, F modelinde 1 adet, E modelinde 2 adet bulunuyor. Şimdiden hayırlı olsun diyorum. 😁

Sisteminize ve beklentinize göre değişir, şahsen ben de anakart değiştirmeyi düşünüyorum, aklımda e modeli vardı ama malum fiyatları uçuyor o yüzden ben de F almayı düşünüyorum, işlemci olarak da 5600X takmayı düşünüyordum, zaten attığınız 5 anakart da yetecektir, sisteminize göre tercih edebilirsiniz. E ile F arasında da ahım şahım fark yok, gözle görebileceğiniz tek fark muhtemelen 1 ARGB port farkı olur, F modelinde 1 adet, e modelinde 2 adet bulunuyor. Şimdiden hayırlı olsun diyorum. 😁

Yani en mantıklısı nedir? Bir de Aorus Pro mu B550F mi?

Yani en mantıklısı nedir? Bir de Aorus Pro mu B550-F mi?
İkiside denktir, ikisi de üzmez. Benim şahsi görüşüm aralarından en iyisi olarak B550-E olur, daha geçen gün ModArt sistem toplarken o anakarta 5900X taktı. Tercih sizin ama şu fiyat ile E fiyatını biraz hak etmiyor. F ile Aorus Pro dediğim gibi rakiptir, denklerdir, ikisini de alabilirsiniz, ikisi de üzmez. 😁

İkisi de denktir, ikisi de üzmez. Benim şahsi görüşüm aralarından en iyisi olarak B550-E olur, daha geçen gün modart sistem toplarken o anakarta 5900X taktı. Tercih sizin ama şu fiyat ile e fiyatını biraz hak etmiyor. F ile Aorus Pro dediğim gibi rakiptir, denklerdir, ikisini de alabilirsiniz, ikisi de üzmez. 😁

Bu nasıl?

Sisteminize ve beklentinize göre değişir, şahsen ben de anakart değiştirmeyi düşünüyorum, aklımda e modeli vardı ama malum fiyatları uçuyor o yüzden ben de F almayı düşünüyorum, işlemci olarak da 5600X takmayı düşünüyordum, zaten attığınız 5 anakart da yetecektir, sisteminize göre tercih edebilirsiniz. E ile F arasında da ahım şahım fark yok, gözle görebileceğiniz tek fark muhtemelen 1 ARGB port farkı olur, F modelinde 1 adet, e modelinde 2 adet bulunuyor. Şimdiden hayırlı olsun diyorum. 😁

Ryzen 5 5600X mi Ryzen 7 3700X mi daha iyi amacım oyun oynamak 😁.

Yeni konular

Geri
Yukarı