1935 TL'ye Oyun Odaklı PC Toplama

Sinerji düpedüz oyun oynamış, anakart ve işlemci için avantajlı paket diye sattığı fiyat ile ürünleri tek tek aldığınızda tutan toplam aynı, nerede kaldı bunun avantajı dedirtir. Ayrıca 4 GB bellek düşük kalacaktır.
Ayrıca bugün gözardı edeceksinizdir fakat bütçe sebebi ile 2 bellek slotlu anakart alıp aynı zamanda 2x4 olarak da bellek alırsanız ileride belleği 16 GB olarak yükseltmek istediğinizde sorun yaşayacaksınız.
Dolar yüksek piyasalar berbat halde bütçeler kısıtlı ne diyeyim umuyorum en iyilerine sahip olursunuz.
Vallahi hocam ne yapacağımızı şaşırdık. Boşa koysam dolmuyor doluya koysam olmuyor hesabı. almışken de bir ürün en az bir 5 sene götürsün istiyorum. Ama Kemal Sunal'ın bir filmi vardı ya kızarmış tavuğa camdan ekmek banıyordu işte şu an o durumdayım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kendim oyun odaklı şöyle bir sistem topladım. Yanlışlarım varsa düzeltin sizce bu sistem iyi mi ?
  • Gigabyte GZ-F10 350W 186 TL
  • Elba New 350W Power Supply 92 TL
  • AMD Ryzen 3 2200G 724 TL
  • Everest 8GB 2133MHz DDR4 RAM 432 TL
  • Gigabyte GA-A320M-S2H AM4 DDR4 Anakart 367 TL
  • Western Digital 500GB WD5000AVCS Harddisk 134 TL
Bu arada sistem sıfır arkadaşlar.
Sanıyorum donanımları, Akakçe üzerinden en ucuz hangisi ise onu eklemişsiniz.
Kasa N11 de başlık olarak PSU var gibi yansıtılmış fakat detay olarak var mı yok mu belli değil.
Anakartın Ryzen 2200g ile çalışabilmesi için Bios update yapılması gerektiğini unutmayın.
Yani evet bütçeniz kısıtlı biliyorum fakat iyileştirme yapılması gerekiyor gibi, bu da bütçenize ne kadar yansır bilemiyorum.
Gigabyte A320M S2H 2133mhz-3200mhz = 381 TL ( Bios update istediğinizi firmaya hatırlatın.)
AMD Ryzen 3 2200G = 724 TL
8GB DDR4 3000 MHz HLV-PC24000D4-8G HI-LEVEL = 533 TL
Western Digital 7x24 AV-GP WD5000AVCS = 126 TL ( Sizin seçtiğiniz ürün, fakat kamera diski olarak geçiyor araştırmanızı öneririm)
TOPLAM = 1.764 TL üzerine aşağıda ki kasalardan bakılabilir.
400W 500W Kasa seçenekleri
Hiç içime sinmeyerek yaptım paylaşımı üzerine yorum alın, genel olarak doğru dürüst firmalardan yapmaya çalıştım.
2. Elden benim gibi uzak durmak isteyen biri için idealmidir (bunu konu sahibi arkadaşın sistemi için söylemiştim)Eki Görüntüle 324761bende şu şekilde çıkarmıştım ama hala bütçemin üzerinde sistem.
Sizin içinde yukarıda verdiğim işlemci ve anakart ile aşağıdaki verdiklerimin toplamı 2028 TL yapıyor, aynı şekilde kasayı yukarıdan bakabilirsiniz.
G Skill 8GB DDR4 3200MHz RIPJAWSV CL16 1x8GB = 636 TL
1TB TOSHIBA P300 = 287 TL

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı