1K monitörde 2K oyun açarsam ne olur?

Gereksizdir. 1080p monitörün pikselleri bellidir o sebeple isterseniz 8k ya alın FPS düşüşünden başka bir durum olmayacaktır. Ama 1440p monitör alırsam FPS değerlerin ne olur acaba diye test edebilirsiniz.

Ne kadar düşer?

Evet 144 Hz. 2K'dan yukarı çıkamam diye düşünüyorum ama bir yine de sormak istiyorum. Sizce 2K'dan yukarı çıkarsam ne olur? Son olarak oyun 2K açıldığında gerçekten 2K gibi mi hissederim yoksa daha kötü mü olur?

1080P hissedersiniz. Çözünürlük arttırmak kartı zorlar ama zarar vermez merak etmeyin.
Sanırım monitörünüz 2K desteklemiyor belirttiğiniz üzere. NVIDIA teknolojisinin ismini hatırlamıyorum ama AMD'de Virtual Super Resolution'du. 1080P monitörde 4K'ya kadar açabiliyorum oyunları. Gerçek 4K değil ama sonuçta yine FPS kaybı yaşarsınız. 2080S güçlü bir kart. 2K'da akıcılığını yitirecek derecede bir kayıp olacağını sanmıyorum.

NVIDIA DSR.

4K açarsanız sorun olmaz ama onda da FPS düşer. 4K'da görüntü bozulmaz ama 1080P'den fazla fark etmeyeceğinden FPS düşüşüne değmez.

Bütçem var ama monitör için harcasam mı emin değilim. C24G1 monitörüm var satsam ne kadar üstüne koymam gerekir?

Dediğim gibi 2K alınacaksa minimum 2600 TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor. 2. el piyasasını bilmediğimden ne kadara satarsınız bilemem ama 1500 TL falan eklemeniz gerekebilir gibi.

Şimdi ne oyunları oynuyorsunuz bilmek lazım. FPS tarzı ise TN veya Yeni nesil IPS panel almanız lazım tepkime süreleri için. VA paneller daha çok hikaye bazlı oyunlara göre. C27hg70 modeli en iyi VA lardandır ama GTG süresi 13ms lere kadar çıkıyor.

2 farklı seçenek var önünüzde ya 1080p 240hz+ monitör veya 1440p 144hz.

Şimdi ne oyunları oynuyorsunuz bilmek lazım. FPS tarzı ise TN veya Yeni nesil IPS panel almanız lazım tepkime süreleri için. VA paneller daha çok hikaye bazlı oyunlara göre. C27hg70 modeli en iyi VA lardandır ama GTG süresi 13ms lere kadar çıkıyor.

2 farklı seçenek var önünüzde ya 1080p 240hz+ monitör veya 1440p 144hz.
Tek bir tür oyun oynamıyorum. Tek başıma oynarsam hikayesi olan oyunlar oynarım, arkadaşlarımla oynarsam korku oyunları, CS:GO gibi oyunlar oynarım. Kısacası bir oyun türüne ya da 4-5 oyuna bağlı değilim. Her çeşit oyundan az az oynarım.

Geri
Yukarı