2K monitörde 1080p video ve oyun nasıl olur?

Fatih Karademir

Decapat
Arkadaşlar selam. 27" 2K monitörde 1080p oyun oynayınca ve 1080p video izleyince görüntüde nasıl bir değişiklik oluyor? Görüntü çok mu kötü oluyor? Cevaplarsanız sevinirim.

Daha ufak bir çözünürlüğü daha geniş ekrana yaydığınızı düşünün mantıken zaten görüntüde bulanıklaşma pikselleşme hissedeceksiniz ama uzaktan bakarsanız biraz en az şekilde hissedersiniz.

Arkadaşlar selam. 27" 2K monitörde 1080p oyun oynayınca ve 1080p video izleyince görüntüde nasıl bir değişiklik oluyor? Görüntü çok mu kötü oluyor? Cevaplarsanız sevinirim.
1080p oyun oynama ihtiyacı hissetmedim. 2K Asus Tuf Gaming VG27AQ monitörüm var. Hiç 1080p oyun oynamadım. Gece dizi izlemesi eğlenceli. Youtube'de de 1080p videolarda sorun olmuyor pek fakat eğer videoda küçük yazı varsa onlar bulanık gelebilir. Çünkü kare sayısına sığmıyor. Okunuyor fakat sadece onlar bulanık oluyor. Yayın kesiti falan izlerseniz öyle detaylar var 1080p-720p arası görüntü kalitesi gibi düşünebilirsiniz videoları.

1080p oyun oynama ihtiyacı hissetmedim. 2K ASUS TUF Gaming VG27AQ monitörüm var. Hiç 1080p oyun oynamadım. Gece dizi izlemesi eğlenceli. YouTube'da de 1080p videolarda sorun olmuyor pek fakat eğer videoda küçük yazı varsa onlar bulanık gelebilir. Çünkü kare sayısına sığmıyor. Okunuyor fakat sadece onlar bulanık oluyor. Yayın kesiti falan izlerseniz öyle detaylar var 1080P-720p arası görüntü kalitesi gibi düşünebilirsiniz videoları.

Hocam Valorant tarzı oyunlar oynuyorum. %70 FPS %30 hikayeli oyunlar oynuyorum ileride sistem dizicem 6800XT gibi ama dediklerinize dayanarak 1080p alıp en az 240 Hz bir monitör alacağım. Olmadı sistemi dizdikten sonra ikinci bir 2K'lık monitör alırım.

Hocam Valorant tarzı oyunlar oynuyorum. %70 FPS %30 hikayeli oyunlar oynuyorum ileride sistem dizicem 6800XT gibi ama dediklerinize dayanarak 1080p alıp en az 240 Hz bir monitör alacağım. Olmadı sistemi dizdikten sonra ikinci bir 2K'lık monitör alırım.
Valorant çok oynuyorum hocam. 27inç 2K sorun çıkartmıyor. Sizin kararınız tabii ki.

Hocam 2K almanızı tavsiye ederim. Eğer hikayeli oyun oynayacak okursanız çok güzel oluyor. 1080p oyun oynayacak iseniz önce 2K denersiniz görüntü rahatsız ederse:

Win>gelişmiş görüntü ayarlarını görüntüle>ekran 1 için görüntü bağlaştırıcıları görüntüle.

Önünüze ilk açılan sekmeden çözünürlüğü 1080P'ye çekebilirsiniz.
(Genelde çözünürlük değişir ama siz yine de almadan sorun 1080p çekilip çekilemeyeceğini)

Yeni konular

Geri
Yukarı