1TB M.2 NVMe SSD onerisi

Bütçe
2000 TL

Caspianlake

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bakü
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F - Asus Dual Mini RTX 3060 Ti - 2x8GB Kingston Fury Beast 3200mhz - Samsung 980 1TB - Corsair HX750 80+ Platinum - MSI H610M-B - Corsair 4000D - ID SE 214 XT - Dell S2721DGFA.
Bütçe esneyebilir SSD'nin F/P'si iyi ise. Bu butcede hangi SSD'yi onerirsiniz? Cok fazla hizdansa uzun omru tercih ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle 980 Pro öneririm bro, birçok kişi alternatif olarak Kingston Fury ve türevi markalara yönelin diyor hız/yazma olarak F/P tarafında ama Samsung pro serisi ve özellikle 980 Pro yazılım ve stabilite anlamında kendini inanılmaz kanıtlamış mükemmel bir SSD, hiç düşünmeden uzun ömürlülük olarak alabilirsin. 2016 yılında 960 Pro, 2018 yılında 970 Pro ve geçen yıl 980 Pro aldım hepsi hala taş gibi taş.

Net bütçe varsa aşağıdaki ürünleri öneririm.

Fakat bütçenin esnediği yeri de belirtmelisiniz.

Net bütçe varsa aşağıdaki ürünleri öneririm.

Fakat bütçenin esnediği yeri de belirtmelisiniz.
Yani 2500'e kadar zorlayabilirim anlaminda.

Orada 2000 TL yazmasi lazim. Mesajin ustunde.

Bunları gördüm ama esneme payınız yazmıyordu. Onu sordum.

Sistem özellikleriniz nedir?
Anakart MSI PRO H610M-B, SSD Samsung 980 1TB, 1 tane M.2 slotunun oldugunun farkindayim ancak simdilik SATA portundan bir adaptor kullanip kullanmayi dusunuyordum (Tam hiz alamiyacagimida biliyorum, bu arada PCIe x1 slotuda var, oradan daha mi iyi olur adaptor ile?). Normalde SATA SSD alacaktim ancak NVMe SSD ler ile ayni fiyatdalar. Yani bence M.2 NVMe alirim yeni sistem toplarsamda full hizda kullanirim.

Son düzenleme:
Anakart MSI Pro H610M-B, SSD Samsung 980 1TB, 1 tane M.2 slotunun oldugunun farkindayim ancak simdilik SATA portundan bir adaptor kullanip kullanmayi dusunuyordum (Tam hiz alamiyacagimida biliyorum, bu arada PCI-e X1 slotuda var, oradan daha mi olur adaptor ile?). Normalde SATA SSD alacaktim ancak NVMe SSD'ler ile ayni fiyatdalar. Yani bence M.2 NVMe alirim yeni sistem toplarsamda Full hizda kullanirim.
Ben bu tarz adaptörlü kullanımları pek sevmiyorum. Size kalır bu konu.

Standart SATA SSD alacaksanız bütçenizin yarı fiyatına kaliteli bir ürün alıyorsunuz.

He gelecekte Gen 4 kullanımı sağlayacaksanız ve ileriye dönük bir hareketiniz olacaksa ürün önereyim tabii.

Ben bu tarz adaptörlü kullanımları pek sevmiyorum. Size kalır bu konu.

Standart SATA SSD alacaksanız bütçenizin yarı fiyatına kaliteli bir ürün alıyorsunuz.

He gelecekte Gen 4 kullanımı sağlayacaksanız ve ileriye dönük bir hareketiniz olacaksa ürün önereyim tabii.

Cok tesekkur ederim. SATA SSD ler hakkinda pek bilgim yok o yuzden bilmiyordum. Direkt O SATA SSD yi alirim buyuk ihtimalle.

Geri
Yukarı