1TB oyun için HDD veya SSD önerisi

yususufussu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 1 TB, fiyatı ucuz olan depolama lazım, sadece oyun oynamalık. M.2 slotum dolu olduğu için ya SATA SSD ya da HDD. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 1 TB, fiyatı ucuz olan depolama lazım, sadece oyun oynamalık. M.2 slotum dolu olduğu için ya SATA SSD ya da HDD. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

HDD ile günümüzün oyunları oynanmaz HDD depolama için daha uygun, o yüzden geriye SATA SSD kalıyor M.2 slotun da dolu olduğuna göre.

Ben olsam Sata alırdım model olarak.

Hocam.
Bu tarz şeylerle oyun oynanır mı?
bilemiyorum orasını, m.2 yazıyor çok çok hızlı bu arada o ssd gerek yok o kadarına, ama oynanırmı oynanmaz mı bilemem yani herhalde am yani bununla oyun oynayanı görmedim ve ilk defa görüyorum.

Son düzenleme:
Ben olsam Sata alırdım model olarak.
Benim için çok uçuk hocam

Hocam
Bu tarz şeylerle oyun oynanır mı?
Oyun oynamak için aşşşırı yüksek bir hıza ihtiyacınız yok o yüzden usb 3.1 size yeteri hızı verir.
Fakat halihazırda bir m2 ssd'niz bulunmuyorsa hem bu ürünü almak hem ssd almak biraz pahalıya patlayabilir.
Ama hız olarak direkt m2 slotuna takmışa yakın bir hızda alırsınız, hatta eşdeğer bile olabilir.

Oyun oynamak için aşşşırı yüksek bir hıza ihtiyacınız yok o yüzden usb 3.1 size yeteri hızı verir.
Fakat halihazırda bir m2 ssd'niz bulunmuyorsa hem bu ürünü almak hem ssd almak biraz pahalıya patlayabilir.
Ama hız olarak direkt m2 slotuna takmışa yakın bir hızda alırsınız, hatta eşdeğer bile olabilir.
Unutmadan full performans kullanmak için bilgisayarınızda Usb 3.1 portu olup olmadığını da kontrol etmeniz çok iyi olur.

Benim için çok uçuk hocam
Halihazırda m.2 ssd'niz yok ise en ucuz ssd ile neredeyse aynı fiyata geliyor.

Oyun oynamak için aşşırı yüksek bir hıza ihtiyacınız yok o yüzden USB 3.1 size yeteri hızı verir.
Fakat halihazırda bir M.2 SSD'niz bulunmuyorsa hem bu ürünü almak hem SSD almak biraz pahalıya patlayabilir.
Ama hız olarak direkt M.2 slotuna takmışa yakın bir hızda alırsınız, hatta eş değer bile olabilir.

Unutmadan Full performans kullanmak için bilgisayarınızda USB 3.1 portu olup olmadığını da kontrol etmeniz çok iyi olur.

Yani sadece attığım şeyi alarak oyun oynayabilir miyim programları şu anki kullandığım M.2'ye atarak.

Hayatımda hiç m.2 ssdyi usb haline çeviren bir dönüştürücü kullanmadım o yüzden ben olsam daha safe oynar, direkt sata ssd alırdım.

Yani sadece attığım şeyi alarak oyun oynayabilir miyim programları şu anki kullandığım M.2'ye atarak.
Evet, o ürüne m.2 ssd takıp sanki usb bellek gibi kullanabiliyorsunuz.

Hayatımda hiç m.2 ssdyi usb haline çeviren bir dönüştürücü kullanmadım o yüzden ben olsam daha safe oynar, direkt sata ssd alırdım.

Ama anladığınız üzere kendi başına hiçbir işe yaramıyor.

Ama anladığınız üzere kendi başına hiçbir işe yaramıyor.
Hocam pardon ben çok yanlış anlamışım ben başlı başına m2 sanıyom onu 3.1e bağlı

Geri
Yukarı