Çözüldü 1TB Samsung PM9A1 M.2 SSD tam performansında çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EnesHCKYL

Hectopat
Yer
Angara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gamegaraj Blaster 7tn 120 -İ7 9750H -1660ti maxq - 8+16 ram - 120hz -1TB Curcial P1 M2 SSD - Western Digital 2.5" 1TB Blue
Meslek
Üni Öğrencisi
Geçtiğimiz birkaç ay önce Monster Tulpar T7 V24.1 aldım 1TB Samsung PM9A1 M.2 SSD PCI-e 4.0 X4 (Okuma: 7000 MB/s - Yazma: 5100 MB/s) M.2 SSD'li. Laptopun ilk kurulumunu yaparken format ekranında laptop M.2 SSD'yi görmedi ben de Monster'la iletişime geçti ve bana VMD ayarını kapttırdı ve bu şekilde format atabildim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu görüp işlemlerin aynısını yapıp laptopa Windows'u tekrar kurdum ama M.2'nin hızı hala 3500 Mb/s'yi geçmiyor hala.

1631032935425.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Cihazın desteği PCI Express 3.0 ise NVMe'nin 4.0 olması hızını arttırmaz. Yine 3.0 olarak çalışır. Cihazın 4.0 olduğundan emin misiniz?
Cihazın sitesinden baktım. Birinci slot Gen 4 olarak gösteriliyor. İkincisi ise Gen 3 deniyor. Bir ihtimalle 2. slotta da olabilir.
Sitesinden Chipset sürücüsünü de yükleyip deneyin. Samsung Magician da yükleyebilirsiniz.
Duruma göre yazarsınız.
Geçtiğimiz birkaç ay önce Monster Tulpar T7 V24.1 aldım 1TB Samsung PM9A1 M.2 SSD PCI-e 4.0 X4 (Okuma: 7000 MB/s - Yazma: 5100 MB/s) M.2 SSD'li. Laptopun ilk kurulumunu yaparken format ekranında laptop M.2 SSD'yi görmedi ben de Monster'la iletişime geçti ve bana VMD ayarını kapttırdı ve bu şekilde format atabildim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu görüp işlemlerin aynısını yapıp laptopa Windows'u tekrar kurdum ama M.2'nin hızı hala 3500 Mb/s'yi geçmiyor hala.

Eki Görüntüle 1160472

Ayarı açıp kontrol eder misiniz?

Not: İşletim sistemine bir şey olursa sorumluluk kabul etmiyorum

Cihazın desteği PCI Express 3.0 ise NVMe'nin 4.0 olması hızını arttırmaz. Yine 3.0 olarak çalışır. Cihazın 4.0 olduğundan emin misiniz?
Cihazın sitesinden baktım. Birinci slot Gen 4 olarak gösteriliyor. İkincisi ise Gen 3 deniyor. Bir ihtimalle 2. slotta da olabilir.
Sitesinden Chipset sürücüsünü de yükleyip deneyin. Samsung Magician da yükleyebilirsiniz.
Duruma göre yazarsınız.

Son düzenleme:
Çözüm
Sorunu çözdük. PCI 3 destekli M.2 slotuna takılıymış. Diğer slota taktığımızda sorun düzeldi. Teşekkürler.

Tamamdır hocam. Hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı