Samsung kullananlar gerçekten üstün mü?

Konu için teşekkürler.
Ben marka üstünlüğünden çok MODEL üstünlüğünü destekliyorum.
Redmi markası bile güzel cihazlar üretebiliyor.
Fakat benim görüşümce samsung 10 Numara 5 yıldız cihazlar üretiyor. (M ve A serileri hariç)
Senin dediğin seriler ucuz alt segment oldukları için öyle.

Arkadaşlar internette çoğu zaman denk geliyorum. Apple kullanan insanlara bazı kişiler aptal, cahil, köle gibi şeyler söylüyorlar. Samsung kullanan insanlara ise, akıllı, üstün vs. diyorlar. Peki gerçekten böyle mi? Bu konuda bunu tartışalım. Bu arada şaka yapmıyorum gerçekten böyle bir durum var hatta daha kötüleri de var. Neden insanlar böyle davranıyorlar bilmiyorum.

Samsung kullanıyorum, bir üstünlüğüm yok Apple kullanandan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba her iki ekosistemi de deneyimlemiş biri olarak iki ekosistem hakkında da yorum yapacağım. Öncelikle iOS92.6 beta arkadaşım yaptığın yorumlar doğru olsa bile o kadar saçma sapan anlatmışsın ki Apple ürünlerimi satıp Samsung'a geçesim geldi. Şimdi iki ekosistemi karşılaştırayım.
Apple ürünlerindeki kullanım kolaylığı hiçbir Samsung ekosisteminde yok öncelikle bunu söyleyeyim ve hangi cihazları kullandığımı söyleyeyim.
Apple: iPhone 11 AirPods Pro 2 MacBook Air m1- M2 Air AirTag iPad Air 3+Apple Pencil (şu an kullandığım)
Samsung: (çok kısa süre S21)+Tab S7 FE+S Pen FE+normal bir Windows cihaz.
Öncelikle Apple'dan başlayayım. Apple'ın tablet+kulaklık+telefon 3lüsünün daha iyi olduğunu öncelikle kabullenmeliyiz. Çünkü hepsinde kendi işletim sistemi ve kendi arayüzü var. Samsung ise Windows ve Android kullanıyor.
Apple'ın kullanım kolaylıkları: (samsunga göre)
AirPods geçişi bir yazının bütün cihazlarda kopyalanması ekstra uygulama gerekmeden sadece Apple kimliği ile bütün özelliklere erişebilmek bul numbers pages gibi uygulamaların bütün cihazlarda eşitlenmesi.
Samsung'un kullanım kolaylıkları: (applea göre) DeX ve Windows uyumluluğu.
Öncelikle Samsung DeX'ten bahsedeyim çünkü yukarıda arkadaşlar ha bire Samsung DeX falan demiş. Kaç yıllık sistem olmasına rağmen hala saçma sapan hataları var. Hataları:
Google asistan, autoclicker gibi uygulamaları pencere modunda açması (ekte var)
Google Chrome gibi uygulamalarda sekmelerin hala pencere içinde görünmesi.
Pencereyi ölçeklendirince çoğu oyun-uygulamanın yeniden başlaması.
YouTube'da pencere modunda video izleyememek.
Klavye mouse ile bu tableti kullanmama rağmen hiç DeX modunda kullanmıyorum artık. Çünkü kullanımı rahat değil. Avantajı yok.

Başlıksız.jpeg

Samsung'un Windows ile uyumluluğu çok iyi. Samsung accounts uygulaması indirip giriş yaparsanız fotoğraflar Flow gibi birçok yazılıma giriş yapmaya gerek kalmadan erişebiliyorsunuz. Ayrıca telefnunuzu bilgisayarnızıdanda kullanabilirsiniz.

Apple ekosistemi.
AirPods geçiş özelliğini çok kullanıyorum. Kusursuz çalışıyor mesela kulağımda kulaklık takılı ve iphoneuma bir arama geldi. Aramayı cevapladığımda sesi iphonea veriyor. Tam tersi durumlarda olabiliyor Mac'te film izlerken onu kapatım IPad'den müzik açarsam ona geçiyor. Ve bunun için hepsine ayrı ayrı bağlamamada gerek yok. Apple kimliği ile hepsi geliyor.
Apple kimliği girince aynı şekilde numbers pages bul haritalar anımsatıcılar notlar Apple müzik Apple TV gibi bütün programlarda otomatik bütün cihazlarda senkronize oluyor. Ayrıca Siri ve kestirmeler senkronizasyonu gibi birçok avantajı var. İkisini de deneyimlemiş biri olarak söylüyorum. Apple ekosistem ve rakip ürün konusunda genel olarak Samsung'dan üstün olmuştur. Bu inkar edilemez. Bütün firmalar genel olarak Apple yolundan gidiyor şu an. Ama appel fanboyu falanda değilim. Eksisine - artısına + derim. Şu an iPhone 11 de iOS beta sorunları çekiyorum mesela. Ya da S22 dururken iPhone 11 alın demem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela ben MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, iPhone ile Apple ekosistemine sahibim. AirDrop ile müthiş hızlı ve kolay cihazlarım arası dosya aktarımı yapabiliyor, IPhone'umu tek tıkla MacBook'umda webcam olarak kullanabiliyor, MacBook'tan, saatimden veya tabletten gecikmesiz telefon görüşmesi gerçekleştirebiliyor ve SMS atabiliyor, MacBook'ta iPhone widgetlerımı kullanabiliyor ve AirPods kulaklığımı herhangi bir tıklama veya işlem yapmadan anında ses çalan aygıtıma geçirebiliyorum. Samsung bilgisayar aldığında Galaxy telefonunla bunları yapabiliyor musun? Tam olarak Samsung ekosisteminin avantajı nedir bana somut örnekler verir misin beni yaptığım gibi?

Ne söylersek söyleyelim Apple fanboyları savunmaya devam edecek :D

Ne söylersek söyleyelim Apple fanboyları savunmaya devam edecek :D
Ne söylediniz de size ne savunayım ben? Bir şey söylemediniz ki. Windows kullanan Samsung PC ile kendi işletim sistemine sahip Apple arasında ekosistem yarıştırmaya çalışıyorsunuz. Ortada rekabet edecek bir durum bile yok.

@The Virtuoso Ben sana Apple ekosisteminde yapamayacağın minik bir detay vereyim. S Pen Pro'yu telefonunda kullanabilirken Apple Pencil'i Iphonende kullanamazsın. Minik detay deme böyle minik nüanslar birleşir ve bir bütünü oluşturur ;). Çaktın sen.

Boş ver ya gelecekte Apple telefonuna özel kalem çıkartırsa bu sefer onu savunur mutlaka bir bildiği vardır falan der. Ne desen boşuna.

Samsung burayı okumuş
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Samsung burayı okumuş
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Samsung, windows kullanmaya devam ettikçe ciddiye alamıyorum kendisini. Önce kendi işletim sistemini çıkarıp tam entegre çalışsın diğer her şeyle, sonra gelip bana ekosistem konuşun. Ha, olay kendi işletim sistemini çıkarmakla da bitmiyor, iş bunu bütün dünyaya kabul ettirmekte.

Geri
Yukarı