1TB SSD mi 500GB SSD +1TB hard disk mi?

Jex Blake

Hectopat
Oynayacağım oyunlar:
Detroit.
R6.
GTA 5.
Tomb rider.
Shadow of tomb rider.
Payday 2.
Apex Legends.
CS:GO.
Forza Horizon Ultimate Edition.
Hitman 2.
Bir de kapasitesi az olan birkaç tane toplam 50 GB'lık oyunlar.

1TB SSD ile 500GB + 1TB HDD arasında 1TB SSD 250 TL daha pahalı.
970 EVO 1 TB alsam bütün her şeyi ona kurunca yükü fazla olmaz mı?
500GB SSD'ye sık oynadığım oyunlarını, HDD'ye az oynadığım veya bitirdiğim hikaye oyunlarını atarım büyük ihtimal. Sizce hangisini yapmalıyım?

500 GB SSD + 1 TB HDD seçimi bana daha mantıklı geldi. Tüm oyunları SSD'ye kurmak zorunda değiliz tabi, sık oynadığınız ve hızlı açılmasını istediğiniz oyunları SSD'ye kurarsınız. Daha az oynadığınız veya bitirdiğiniz oyunları da HDD'ye kurarsınız.

970 EVO 1 TB 1300 TL, bence şöyle yapın;

1 TB SSD sizi üzmez zaten 970 EVO kaliteli bir ssdir sorun çıkaracağını düşünmüyorum.

Oynayacağım oyunlar:
Detroit.
R6.
GTA 5.
Tomb rider.
Shadow of tomb rider.
Payday 2.
Apex Legends.
Hitman 2.

500GB SSD'ye sık oynadığım oyunlarını, HDD'ye az oynadığım veya bitirdiğim hikaye oyunlarını atarım büyük ihtimal. Sizce hangisini yapmalıyım?
Ssd+hdd SSD'ye işletim sistemi kurarsınız böylece droplar azalacaktır.

Oynayacağım oyunlar:
Detroit.
R6.
GTA 5.
Tomb rider.
Shadow of tomb rider.
Payday 2.
Apex Legends.
Hitman 2.

Kombo daha iyi. 500GB 6-7 oyun için yeterli, daha eski oyunları da (GTA, CS) HDD'ye kurarsınız. Hem kar edersiniz hem de fazladan yeriniz olur.

Eklemeyi unutmuşum. Mesela Hitman 2'yi SSD'ye kurdum bitirdim onu HDD'ye atmak için silip bir daha yüklememe gerek var mı yoksa taşıma yapılabiliniyor mu?

Eklemeyi unutmuşum. Mesela Hitman 2'yi SSD'ye kurdum bitirdim onu HDD'ye atmak için silip bir daha yüklememe gerek var mı yoksa taşıma yapılabiliniyor mu?
O oyuna göre değişir. Bazı oyunlar tabandan taşımayı destekliyor ve sorun çıkarmıyor, bazısı sorunlar ile taşınabiliyor, bazısını silip yüklemek gerekiyor. Steam oyunları destekliyor. Epic oyunları bir bug ile taşınabiliyor.

Geri
Yukarı