500GB SSD mi 1TB HDD mi?

kuwio

Centipat
Daha fazla  
Meslek
korkuluk
Arkadaşlar bilgisayarımda 500GB SSD var fakat RDR2, Bannerlord, Valhalla gibi gibi 10-11 tane daha oyun olduğu için SSD yetmiyor o yüzden HDD almayı düşünüyorum HDD ile SSD arasındaki fark nedir yani fark derken mesela Valorant ve daha çok oynadığım oyunları SSD'ye diğer oyunları da HDD'ye kurarım diye düşündüm ama bir performans farkı olur mu sadece oyunun ara sahneleri, oyunun açılma süresini falan mı etkiliyor FPS düşürüyor mu oyun akıcılığını etkiler mi yardımcı olabilir misiniz?
Bütçem en fazla 400-500 HDD ve SSD önerir misiniz?

BerkayPAT

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda 500GB SSD var fakat RDR2, Bannerlord, Valhalla gibi gibi 10-11 tane daha oyun olduğu için SSD yetmiyor o yüzden HDD almayı düşünüyorum HDD ile SSD arasındaki fark nedir yani fark derken mesela Valorant ve daha çok oynadığım oyunları SSD'ye diğer oyunları da HDD'ye kurarım diye düşündüm ama bir performans farkı olur mu sadece oyunun ara sahneleri, oyunun açılma süresini falan mı etkiliyor FPS düşürüyor mu oyun akıcılığını etkiler mi yardımcı olabilir misiniz?

Bildigim kadarıyla FPS'n etkilenmez sadece SSD kullandığın takdirde oyunun daha hızlı açılır sahneler daha hizli yüklenir vs.

Xantern

Gigapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Yer
İstanbul / Büyükçekmece
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:
i3 10100F

Anakart:
Biostar H410MH S2

Ekran Kartı:
Palit GeForce GTX1650 GP OC 4GB 128Bit GDDR6

Bellek:
GSKILL RipjawsV 2x8GB Siyah 3200Mhz DDR4 CL16

Depolama SSD:
Patriot Burst 480GB 560/540 MB/s
Samsung 870 Evo 250GB 560/530 MB/s

Kasa/Güç Kaynağı:
GameGaraj NEO 202 Beyaz 650W 80+Bronz Rainbow Mid Tow.
Meslek
Green Arrow
250 GB SSD deseniz yine SSD tercih etmenizi öneririm.

Cuvas

Centipat
SSD, hdd'ye göre çok daha hızlıdır. Mesela hdd'de bilgisayarın 1 dakikada açılıyorsa sdd'de 10 saniye'de. Oyunlarda da bu böyledir. Ssd'de 10 saniye beklediğin arada hdd'de 20 saniye beklersin gibi. Ben olsam ssd tercih ederdim.

Yukarı