2.000₺ PSU tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
2.000,00₺
Kendim GF1 850W kullanıyorum, özellik bakımından gayet iyi ve aşırı sessiz:

Başka modeller ile karşılaştırma:

Kutu açılımı ve sentetik testler:

Daha şık ve daha fazla güç girişine sahip bir model isterseniz:

650W modeli ile 850W modeli arasında fazla fark yok.

Beyaz isterseniz:

HX850 de çok iyi bir model, ama koruma sayısı üsttekilere kıyasla daha az:

@RPM hocam öneriler için teşekkür ederim. Fakat Thermaltek ve Seasonic arasından Seasonic i tercih ederim sırf 80+ Platin diye.

Thermaltek'e lafım yok. Kalitesini biliyorum ama tercihim Seasonic.

Bu bilgilendirmeler çok iyi oldu. Zaman ayırdığınız ve tavsiyelerde bulunduğunuz için teşekkürler.

Sırf 80+ Platin diye.

Hata yapıyorsunuz.

Sırf %3-%4 daha verimli diye...

Neyse, ben söylemem gerekenleri söyledim.

Ayrıca, 2019 modeli dışındaki Focus Plus Platinum/Gold modellerinin OCP koruması sorunlu.

RTX 3090/RTX 3080/RX 6900 XT gibi ani voltaj dalgalanmaları olan kartlar ile kullandığınızda sistem kapanabiliyor.

Taban 2000 ₺ dendiği için paylaştım.

Hocam klavyeden yazarken yanlışlık olmuş. Tavan fiyat olacak o. "B" yerine "v" olacak. Kusura bakmayın yanlışlık için özür dilerim.

@RPM Hocam ben aslında elektrik faturasına az yansıması olarak 80+ Platin dedim. Peki şunu sorayim o zaman. Seasonic 80+ Platin ve sizin kullandığınız Thermaltake 80+ Gold arasında elektrik faturasında bir fark olur mu? Mesela biri diğerinden 30₺ daha aşağı fatura yansıtabilir gibi gibi.

Ayrıca Seasonic ve Thermaltake bunlar arasında yada bunlar dışında elektirk faturasına az etki edecek (yani yüksek bir fatura çıkarmayacak) PSU tavsiyeniz ne olur. Dediginiz dalgalanma korumasında iyi olan olsun.

Kısaca kalite, olabildiğince elektrik faturasını düşük tutan, anı akım, gerilim... vs. felan da kasayı ve içindeki parçaları yakmayacak. PSU tavsiyeniz ne olur? Şu şu değerler şöyle felan demeyin 😀 çünkü hiç bilgim yok.😀 Direkt pat diye o zaman şu deyin. Ben de ona karar kılayım.

• Beğen
İfadeler: RPM
Seasonic 80+ Platin ve sizin kullandığınız Thermaltake 80+ Gold arasında elektrik faturasında bir fark olur mu?

5-6 TL fark eder belki.

Ben de ona karar kılayım.

Corsair HX850 güzel ama koruma sayısı az. Sorun olmaz ama daha güncel bir model almanızı tavsiye ederim.

GF1 ya da ROG Strix modellerinden birini alın bence.

Görüntü anlamında daha şık bir şey isterseniz ROG Strix:

Param cebimde kalsın diyorsanız:

Şöyle sıralama yapayım:

F/P konusunda: GF1 > ROG Strix.

Dış görünüş konusunda: ROG Strix > GF1.

Teknik özellikler anlamda: GF1 ≥ ROG Strix.

Gerisi size kalmış.

5-6 TL fark eder belki.

Corsair HX850 güzel ama koruma sayısı az. Sorun olmaz ama daha güncel bir model almanızı tavsiye ederim.

GF1 ya da ROG STRIX modellerinden birini alın bence.

Görüntü anlamında daha şık bir şey isterseniz ROG STRIX:

Param cebimde kalsın diyorsanız:

Şöyle sıralama yapayım:

F/P konusunda: GF1 > ROG STRIX.

Dış görünüş konusunda: ROG STRIX > gf1.

Teknik özellikler anlamda: GF1 ≥ ROG STRIX.

Gerisi size kalmış.

Hocam bir alternatif de PF1 olabilir mi sizce?

Son düzenleme:
@CJack60 hocam bahsettiğiniz PSU yarı moduler olması ne oluyor? Sessiz felan diyor. Galiba sizin dediğinize göre bence Dark Power Pro daha iyi ama bütçenin tam sınırında.

@RPM hocam görünüşü, rengi, şekli şemali önemli değil. İşlev önemli. Verimli mi? Ters bir durumda kasa ve ekipmanlari koruyor mu? Sağlam mı? Bunlar önemli benim için. Galiba sizin dediğinize göre bence GF1 daha iyi gibi.

• Beğen
İfadeler: RPM
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı