2-3 ayda TYT biter mi?

Biter ben günde 5-8 saat arası çalışarak 3 aya yakın bir sürede bitirdim. Şu anda kardeşimin koçluğunu yaparak onu sınava hazırlayacağım ve hedefim yine 3 ay gibi bir sürede bitirmek bugün başladık.

Peki hocam nasıl bir program izliyorsunuz?
Hocam kendim dershane ve ismini vermek istemediğim bir uygulamadan çalıştım. Uygulamanın zerre faydasını görmedim zaten sözde 40 günde AYT konularını bitirdiğini iddia eden bir uygulamaydı. Dershanenin çok yararı oldu fakat kardeşim öğretmen aracılığıyla anlatılanları çok anlamadığını ve sınıf ortamında bulunmak istemediğini söyledi. Bende buradaki insanların görüşünü alarak dersler için faydalı Youtube kanalları buldum inceledim ve beğendim. Ona göre bir ders programı oluşturdum. Bu programı haftalık olarak güncelleyeceğim. Öncelikle kardeşim çok sıkıya gelen birisi değil fakat ben edindiğim tecrübeler ile onu sınava güzel bir şekilde hazırlayabileceğimi düşünüyorum sosyal aktiviteleri için gerekli zamanı programda ayırdım. Programdan örnek bir gün vererek daha iyi anlatabilirim sanırım;

Geometri 40 soru (ÇSBS) 09:00-10:00
Paragraf 25+25 soru (önemse) 15:40-17:10
Matematik 20+20 soru (ÇSBS) 17:20-18:30
Problemler 10+15 soru (ÇSBS) 18:40-19:30
Kimya 20 soru (ÇSBS) 19:40-20:10
ÇSBS= Çözemediklerini bana sor
10+15 şeklindeki sorularda + işareti 10 dakika arayla demek.

Konu anlatım videolarını izleyip devamında bu şekilde programı uyguluyoruz geometriden sonraki uzun boşluk tamamen konu anlatımlarına ayırdım. Her hafta 1 deneme çözüp nereden nereye geldiğini kontrol edeceğim. Cumartesi günleri film günü olucak birlikte film izleyeceğiz pazar günü ise genel olarak tekrar günü olucak tüm hafta ne yaptığını birlikte gözden geçireceğiz.

Net sayısına göre değişir 10-15 net yapayım diyorsan bitirebilirsin.
Neden öyle düşünüyorsunuz ki hocam. Ben TYT'yi konu anlatımı olarak 3 aya yakın bir sürede bitirdim. Başlamadan önce ilk denememde 51 net gelmişti. 3 ay sonra 75 nete yükselttim ve YKS 2022'ye girdim ve TYT sonucumu 95-100 net bekliyorum.

Çok pardon hocam ben sadece TYT matematikten bahsediyordum.
Neden öyle düşünüyorsunuz ki hocam. Ben TYT'yi konu anlatımı olarak 3 aya yakın bir sürede bitirdim. Başlamadan önce ilk denememde 51 net gelmişti. 3 ay sonra 75 nete yükselttim ve YKS 2022'ye girdim ve TYT sonucumu 95-100 net bekliyorum.

Geri
Yukarı