3 ayda TYT biter mi?

izce istikrarlı bir çalışma ile bu yazın sonuna kadar TYT’de bu netlerin üstüne çıkabilir miyim?
Kör olana kadar çalışacaksın. Kalem tutmaktan başka işin olmayacak. Ama kendini sosyal faaliyetlerine katıl. Günlük 4-5 saat çalışmak biraz orta seviye. En az bir 7 saati devirmen lazım. Olmazsa da bir sonraki seneye girersin YKS'ye. 1 yıl büyük bir kayıp ama istediğin netler kolay değil. Bu arada; azim ve çelik gibi irade olması lazım. Motivasyon diye bir şey yok. Bazen yapamadım diye ağlayacaksın. Kitabı fırlatıp 2 dakika sonra tekrar alacaksın.

Zor mu diye soruyorsun? Tabii zor olacak. Ağlamayana emzik yok

Hak etmediğim derken yüksek mi az olarak mı? Nasıl çalıştınız hocam bende ilk 10 bine girmek istiyorum fakat şu an 75 85 netleri arasındayım. Ne gibi taktikle 90 üstüne çıkabilirim.
9k beklediğimden kötüydü. Yuvarlayıp 10 diyelim benimkine de hep öyle diyordum size de uygun olsun çünkü istediğim yer 9k idi giremedim. TYT netleri çok şans. Türkçe’den 37 üstü yapmak zorundasınız daha rahat olur diğer dersler. İlk hedefiniz bu olsun. Diğer netleri de kendinize uygun dağıtın. Ben 9 ve 10’da yattım. 11’de az biraz çalıştım. 12’de günde 6 saat çalışıyordum. 3 saat konu 3 saat test. Konuları videolardan öğrendim x1.75 hızla izliyordum hepsini. Okuldan hiçbir şey öğrenmedim diyebilirim. Anlama şeklinizi bulup ona göre çalışın. Ben 100 soruyla kavrarım siz 1000 soruyla kavrarsınız. Ben 6 saatte anlarım siz 2 saatte anlarsınız. Bunlar kişisel şeyler önce kendinizi tanıyın.
Kör olana kadar çalışacaksın. Kalem tutmaktan başka işin olmayacak. Ama kendini sosyal faaliyetlerine katıl. Günlük 4-5 saat çalışmak biraz orta seviye. En az bir 7 saati devirmen lazım. Olmazsa da bir sonraki seneye girersin YKS'ye. 1 yıl büyük bir kayıp ama istediğin netler kolay değil. Bu arada; azim ve çelik gibi irade olması lazım. Motivasyon diye bir şey yok. Bazen yapamadım diye ağlayacaksın. Kitabı fırlatıp 2 dakika sonra tekrar alacaksın.

Katılmıyorum, kör olana kadar çalışmak sizi yorar, olay çok çalışmakta değil. Günde 6 saat düzenli çalışmayla günde 10 saat çalışan arkadaşlarımı geçtim. Bu çok kişisel bir şey yanlış yönlendirmeyelim ve göz korkutmayalım. Geçen sene ben böyle şeyler yüzünden 1 ay çöktüğümü hatırlıyorum.

Yazıyı okudunuz mu bilmiyorum ama daha 10. Sınıfa gidiyorum.

Nasıl bitirdin ya? Ben çok tedirginim ve sınava 138 gün kaldı:(

Geç mi başladın, kaç net yapıyorsun ve hangi bölümü istiyorsun? Neredeyse 6 aylık bir süre geçti ve artık TYT bitmeli AYT'de yarıya gelmeliydin. Birkaç arkadaşım konuların tamamını bitirdi bile. O yüzden acilen TYT AYT'yi tamamen bitirip artık her gün deneme çözmeye başlamalıyız. Ben de tedirgin oluyorum ama çalışarak yapılmayacak bir şey değil.

Geç mi başladın, kaç net yapıyorsun ve hangi bölümü istiyorsun? Neredeyse 6 aylık bir süre geçti ve artık TYT bitmeli AYT'de yarıya gelmeliydin. Birkaç arkadaşım konuların tamamını bitirdi bile. O yüzden acilen TYT AYT'yi tamamen bitirip artık her gün deneme çözmeye başlamalıyız. Ben de tedirgin oluyorum ama çalışarak yapılmayacak bi

Geç mi başladın, kaç net yapıyorsun ve hangi bölümü istiyorsun? Neredeyse 6 aylık bir süre geçti ve artık TYT bitmeli AYT'de yarıya gelmeliydin. Birkaç arkadaşım konuların tamamını bitirdi bile. O yüzden acilen TYT AYT'yi tamamen bitirip artık her gün deneme çözmeye başlamalıyız. Ben de tedirgin oluyorum ama çalışarak yapılmayacak bir şey değil.
Uzun zamandır kendimi toparlayamiyorum. O yüzden geç başladım. Kız meslek lisesi bilişim son sınıftayım. Matematik nerdeyse 0 net, Türkçe 25-30 arası, fizik kimya biyoloji fule yakın tek sorunum matematik ha bir de hemşirelik istiyorum küçüklük hayalim ama kazanacağım mucizevi bişey :!!
Sen herhalde Anadolu veya fen lisesine gidiyorsun

Son düzenleme:
3 ay sürede TYT biter hocam. Ben şu an 11.sınıfım şu 3 haftalık sürede hocamızla TYT Türkçeyi bitirdik sayılır. Soruda çözdük. Ek olarak kendimde soru çözüyorum. 11.sınıfta hem TYT'yi hem de AYT'nin 11.sınıf konularını bitirip 12 de zorluk çekmeden çalışmayı düşünüyorum. Net bir hedefim yok fakat sağlık bölümlerini tercih etmeyi düşünüyorum. Hem iş bulma olanağı hem de genel olarak sağlık bölümleri ilgimi çekiyor.

Geri
Yukarı