2-3 senede ne kadar gelistik?

yekovski

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Her sene olduğu gibi bu sene de telefonların amiral gemilerini tanitmalarina çok az kaldı. Su günlerde aklıma hep su soru geliyor, "ne kadar gelistik, neyimiz gelişti?"
Şimdi bakıyorum, yeni gelen telefonlar da hep -işlemci, RAM, kamera mp- farklılıkları var. Başka da yok. Bu işlemci RAM farklılıkları ne kadar önemli? Bundan iki sene önce, mmesela 12mp kamera yapamıyorlar miydi? Ya da yapılabilir durumdaysa ve ucuzlasmasi için, sürümü geciktirdilerse, yeni telefon fiyatları neden ikinci el alt sınıf araba fiyatında?
Yani, bundan üç sene önce aldığınız telefon ile,yapamıyor olduğunuz neyi yapmaya başlayacaksınız yeni telefonla?

Sadece içimi dökmek istedim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 sene öncesine kadar kasmayan telefon derdindeydik ama artık 1000tl ye kasmayan telefon alınabiliyor. Zamanında s4 e 2000tl para bayıldım, şuan cyanogenmod yüklü hiç kasma donma olmadan mutlu mesut kullanıyorum ve bozuluncaya kadar bırakmıycam. Şimdi s6 ya para bayılsam içim yanar 2k ekran olsa ne yazar. 1080p 5 inc ekranda cam gibi gözüküyor. Zaten üst modeller artık ya gösteriş amaçlı yada gaming amaçlı alınır. Telefonda da 2 büklüm oyun oynamaya da gaming mi denir o da ayrı konu

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı