2.4 GHz mouse alıcısını takınca internet yavaşlıyor

Modemin menüsüne girip 2.4GHz kanal genişliğini 40 çekip kanal numarasını otomatik alın otomatik de değilse eğer otomatikse oradan tek tek kanaları deneyin bu şekilde çakışmayı önleyebilirsiniz.
Sorunumu bu şekilde çözebildim teşekkür ederim ama 40 olmadı internetten araştırıp 20 nin daha iyi olduğunu öğrendim. 20 de gayet güzel çalışıyor şuanda. Asıl sorun kanaldaymış sanırım oto dan 11 e çektim çakışmayı o önledi sanırım. Tekrardan teşekkür ederim.

Misal ben de 5 GHz ayarı yok :) 20 40MHz diye bir ayar var 40a çektim ama 2.4Hz de hala ne işe yaradıklarını bilmiyorum çok da umursamadım. Şahsen fare kendi kendiliğine bozulunca Amazon para iadesi yapıyormuş 2 3 ay geçse bile. İthal ürün çünkü garanti olayı yerine para iadesi var.

Bu arada Wraith ürünleri güzel olabilir ama iade olmadığı için kutuyu açtığın an mecbur kullanıyorsun bu saçma düşünceden ve pazarlamadan dolayı Wraith'den ürün alma taraftarı değilim skatez vs alınır tabii orası ayrı.
Bunu bilmiyordum sadece bir kez mousepad satın aldım beğendiğim için iade ile uğraşmamıştım. Sorunu çözdüğüm için almayacağım gibi zaten ama gözüm kaldı ondada.

Ben 20 40 olayında 40a aldım direkt kanalı ellemedim 5GHz var mı modeminde? Eski mi yoksa 2.4? Açıkçası üşendim test etmeye ama aklımda yarın bir gün test ederim. Wrait ürünleri özellik vs iyi olabilir belki kalitede iyi olabilir ama ben bu mantıktan çıkılma taraftarıyım yani kutuyu açmadan ürünü bilemem test edemem sonuçta iade alınmıyor :D saçmalık savunanlar olur elbet hani böyle böyle ünlü bir site anlaşmalı site vs değil derler belki de ben yine de bu kafadan çıkılması kararındayım yoksa ben de Wraith'den alacaktım.

Ben 20 40 olayında 40a aldım direkt kanalı ellemedim 5GHz var mı modeminde? Eski mi yoksa 2.4? Açıkçası üşendim test etmeye ama aklımda yarın bir gün test ederim. Wrait ürünleri özellik vs iyi olabilir belki kalitede iyi olabilir ama ben bu mantıktan çıkılma taraftarıyım yani kutuyu açmadan ürünü bilemem test edemem sonuçta iade alınmıyor :D saçmalık savunanlar olur elbet hani böyle böyle ünlü bir site anlaşmalı site vs değil derler belki de ben yine de bu kafadan çıkılması kararındayım yoksa ben de Wraith'den alacaktım.
20 40 olayında forumlarda 2.4Ghz için 20 ye alınması tavsiye edilmiş o yüzden 20 de bıraktım zaten 40 da aşırı bir yavaşlama oldu. Modem klasik Tp link modemi olması lazım 5Ghz var evet ama modem uzak olduğu için kullanmıyorum . Fareyi bozan asıl sorun 20 40 da değil sanırım sorun kanalda onu halledebilirsen çözersin 1, 6, 11 bu kanallar araştırdığım kadarıyla en boş kanallar oluyormuş o yüzden tavsiye ediyorlar . Kendin en boş kanalıda bulabiliyorsun sanırım uygulamalar ile ama ben onu tam çözemedim kendim hız testi ve fareyi test ederek en iyisini buldum. Wraith konusuda tam hakim değilim ama açıldıktan sonra iade almaması sorun evet kendi siteleri olduğu içinde iade konusunda sadece onlarla muhatap olabilirsin amazon gibi satıcı değilde sitenin kendisiyle olamıyorsun sonuçta. Ürünlerine diyecek laf yok ama orası ayrı . Şuanlık Faremden cidden memnunum sorunu çözdüğüm içinde bundan devam ederim sanırım.

Ben iade edip WL Mouse Beast X alsam mı diyordum ama ondada aynısı olur mu emin değilim ve bu mouse cidden tam elime oturuyor o biraz küçük kalır mı diye korkuyorum .Birde bu çakışmanın Razer cihazlarda olduğuyla alakalı bir kaç şey okudum ama ne kadar doğru bir fikrim yok.
Sorunu çözdüğünüzü gördüm ancak başka ilgilenecek olan arkadaşlarımıza not olarak kalsın diye ekleyeylim dedim. Beast X kullanıyorum, receiver ile 2.4ghz çalışan modem arası 40-50cm civarı ve sinyallerde karışma, bozulma..vs olmuyor.

Sorunu çözdüğünüzü gördüm ancak başka ilgilenecek olan arkadaşlarımıza not olarak kalsın diye ekleyeylim dedim. Beast X kullanıyorum, receiver ile 2.4ghz çalışan modem arası 40-50cm civarı ve sinyallerde karışma, bozulma..vs olmuyor.
Cevabınız için teşekkür ederim. Şuanda fareyi alamam sanırım ama ilerde almak istiyorum çok içimde kaldı. Memnun musunuz tavsiye eder misiniz?

Cevabınız için teşekkür ederim. Şu anda fareyi alamam sanırım ama ileride almak istiyorum çok içimde kaldı. Memnun musunuz tavsiye eder misiniz?

Fare sensörü vs özellik anlamında gerçekten güzel duruyor fakat sana tavsiyem asla böylesine açık bir fare almaman bozulmaya kırılmaya o kadar elverişliki anlatamam.

Fare sensörü vs özellik anlamında gerçekten güzel duruyor fakat sana tavsiyem asla böylesine açık bir fare almaman bozulmaya kırılmaya o kadar elverişliki anlatamam.
Evet o konu biraz sıkıntılı görünüyor. Su dökülmesi durumunda diğer farelere göre korunaksız duruyor artı olarak toz illaki oluyordur nasıl temizleniyor o da kafamda bir soru işareti.

Cevabınız için teşekkür ederim. Şuanda fareyi alamam sanırım ama ilerde almak istiyorum çok içimde kaldı. Memnun musunuz tavsiye eder misiniz?
Ciddiye alınması gereken bir kalite söz konusu. Zaten bütün online topluluklarda pozitif anlamda büyük olay yaratması da boşuna değil. İlk üründen bu derecede sağlam yankı uyandırabilmek takdir edilesi gerçekten.

Kendi incelemelerim ve bir kaç yerde okuduğuma göre söyleyebilirim ki elektronik bölümlerin üzerinde çok ince bir tabaka mevcut. Eğer yanlış bilmiyorsam suy, toz ve diğer dış etkenlere karşı direnç sağlayan spreyler sıkılabiliyor bu türdeki açık elektronik tasarımlarda. Bu yüzden suya düşme, içine doğrudan su sıkma..vs gibi aşırı etkilere maruz kalmadığı sürece açık kasa tasarımı tehlike arz etmiyor diyebilirim. Ama tabi yüzde yüz emin olduğum bir bilgi deme şansım yok resmi açıklama olmadığı için. Water-proof ve water-resistant kavramları önemli ayrıca. Mouse için water-resistant kavramını kullanmak daha doğru olabilir bu açıdan.

Onun haricinde dev gibi receiver ı dert etmiyorsanız mouse her şekilde rahatlıkla tavsiye edilebilir bence. Tek negatif olarak değerlendirebileceğim kısım bataryasıdır belki. Kendi klasmanındaki en hızlı biten bataryaya sahip muhtemelen.

Ciddiye alınması gereken bir kalite söz konusu. Zaten bütün Online topluluklarda pozitif anlamda büyük olay yaratması da boşuna değil. İlk üründen bu derecede sağlam yankı uyandırabilmek takdir edilesi gerçekten.

Kendi incelemelerim ve birkaç yerde okuduğuma göre söyleyebilirim ki elektronik bölümlerin üzerinde çok ince bir tabaka mevcut. eğer yanlış bilmiyorsam suy, toz ve diğer dış etkenlere karşı direnç sağlayan spreyler sıkılabiliyor bu türdeki açık elektronik tasarımlarda. Bu yüzden suya düşme, içine doğrudan su sıkma. Vs gibi aşırı etkilere maruz kalmadığı sürece açık kasa tasarımı tehlike arz etmiyor diyebilirim. Ama tabii yüzde yüz emin olduğum bir bilgi deme şansım yok resmi açıklama olmadığı için. Water-proof ve water-resistant kavramları önemli ayrıca. Mouse için water-resistant kavramını kullanmak daha doğru olabilir bu açıdan.

Onun haricinde dev gibi receiver ı dert etmiyorsanız mouse her şekilde rahatlıkla tavsiye edilebilir bence. Tek negatif olarak değerlendirebileceğim kısım bataryasıdır belki. Kendi klasmanındaki en hızlı biten bataryaya sahip muhtemelen.

Benim fikrimce ne kadar üzerine direnç için spray sıkılsada sıkılmasada her zaman bu kadar açıklık dayanıklılık açısından sıkıntıdır özellikleri çok iyi olduğu için bataryayı da hafif tutmak istedikleri için muhtemelen hızlı bitiyor bataryası. Bir köprü ya da bir masa yaptığınızı düşünün üstüne yük koyacaksınız birinde 3 ayak bu yükü taşayacak birinde de 10 ayak hangisi daha sağlam olur tabii ki 10 ayaklı olan bu demek değil ki diğeri sağlam değil hayır tabii ki önemli olan ne kadar sağlam olduğu :) insanlar bu tarz fareleri çok tavsiye edebilirler ama bence bu parayla böyle riskli fare alınmamalı aşırı zengin değilsen ve bu para seni üzmeyecekse orası ayrı.

20 40 olayında forumlarda 2.4GHz için 20'ye alınması tavsiye edilmiş o yüzden 20 de bıraktım zaten 40 da aşırı bir yavaşlama oldu. Modem klasik TP-Link modemi olması lazım 5GHz var evet ama modem uzak olduğu için kullanmıyorum. Fareyi bozan asıl sorun 20 40 da değil sanırım sorun kanalda onu halledebilirsen çözersin 1, 6, 11 bu kanallar araştırdığım kadarıyla en boş kanallar oluyormuş o yüzden tavsiye ediyorlar. Kendin en boş kanalıda bulabiliyorsun sanırım uygulamalar ile ama ben onu tam çözemedim kendim hız testi ve fareyi test ederek en iyisini buldum. Wraith konusuda tam hakim değilim ama açıldıktan sonra iade almaması sorun evet kendi siteleri olduğu içinde iade konusunda sadece onlarla muhatap olabilirsin Amazon gibi satıcı değil de sitenin kendisiyle olamıyorsun sonuçta. Ürünlerine diyecek laf yok ama orası ayrı. Şu anlık faremden cidden memnunum sorunu çözdüğüm içinde bundan devam ederim sanırım.

Bu arada bu yorumu da desteklim dün ben de Wi-Fi ayarını 40 almıştım geri 2.4 20'ye çektim sonra kanalı değiştirdim en çok takılma gösteren Valorant'ta test ettim bir şey hissetmedim ve görmedim varsa da gözümden kaçtı kısaca böyle sorunu çözdüm. Ama yine de kabloyla farenin yanına dongle uzatmayı tercih ederim ne kadar az ms kaybı o kadar iyi :) üstelik 4000Hz dongle alanlarda masaya koyuyor haliyle kabloyla uzatmak beni çok da üzmedi ve takmadım.

Benim fikrimce ne kadar üzerine direnç için spray sıkılsada sıkılmasada her zaman bu kadar açıklık dayanıklılık açısından sıkıntıdır özellikleri çok iyi olduğu için bataryayı da hafif tutmak istedikleri için muhtemelen hızlı bitiyor bataryası. Bir köprü ya da bir masa yaptığınızı düşünün üstüne yük koyacaksınız birinde 3 ayak bu yükü taşayacak birinde de 10 ayak hangisi daha sağlam olur tabii ki 10 ayaklı olan bu demek değil ki diğeri sağlam değil hayır tabii ki önemli olan ne kadar sağlam olduğu :) insanlar bu tarz fareleri çok tavsiye edebilirler ama bence bu parayla böyle riskli fare alınmamalı aşırı zengin değilsen ve bu para seni üzmeyecekse orası ayrı.

Gayet tabii herkesin bakış açısı aynı olmayacaktır.

Ama mouse en nihayetinde yani suya veya darbeye karşı sağlamlık konusu çok lüzumsuz geliyor bana. Masaya da sürekli sıvı döken, fareyi duvardan duvara çarpan (hoş, bence çarpsanız da fark etmez sağlamlık anlamında aşırı güvenlidir magnezyum günün sonunda) biri değilseniz dert edilecek bir konu yok.

Teknik altyapısı gerçekten ciddi seviyede bir mouse. Verilen her kuruşa değecektir. Herkes fellik fellik stok takibi yapıyor, emin olun boşa değil :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı