2.4 GHz'de hız düşük düşüklüğü ve 5 GHz'de packet loss

Hocam benim bildiğim ZTE H98A router zaten.
Evet işte başka bir router alın hocam. Yani başka bir cihaz ile bağlantı kurun. Ben mesela ZTE H298A'yı teslim ettim kendi aldığım router'i kullanıyorum. O cihaz çok güçsüzdü. Evde 13 cihaz bağlı iyi yönetemiyordu. Bende Asus RT-AX82U router aygıtını satın aldım. Onu kullanıyorum. Çok güzel bir router biraz pahalı ama çok memnunum. Gram ping girmiyor. 2.4GHz'de de tam hızınızı almanız mümkün.
Screenshot_20210129_234137_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

2.4 Ghz'de de 120 Mbps görüyorum.
Eğer telefonunuzun Wi-Fi kartı 2.4 Ghz'de 144 Mbps veya 192 Mbps destekliyorsa aynı hızı alabilirsiniz. Benim telefonum desteklediği için 2.4GHz'de de tam hızımı alıyorum. Eğer bir router alayım bir daha sorun yaşamayayım diyorsanız benim cihazımı alabilirsiniz. 5 Ghz'de 4804 Mbps desteği var. 2.4 Ghz 576 Mbps yanlış hatırlamıyorsam.

Evet işte başka bir router alın hocam. Yani başka bir cihaz ile bağlantı kurun. Ben mesela ZTE H298A'yı teslim ettim kendi aldığım router'i kullanıyorum. O cihaz çok güçsüzdü. Evde 13 cihaz bağlı iyi yönetemiyordu. Bende Asus RT-AX82U router aygıtını satın aldım. Onu kullanıyorum. Çok güzel bir router biraz pahalı ama çok memnunum. Gram ping girmiyor. 2.4GHz'de de tam hızınızı almanız mümkün. Eki Görüntüle 858496
2.4 Ghz'de de 120 Mbps görüyorum.
Eğer telefonunuzun Wi-Fi kartı 2.4 Ghz'de 144 Mbps veya 192 Mbps destekliyorsa aynı hızı alabilirsiniz. Benim telefonum desteklediği için 2.4GHz'de de tam hızımı alıyorum. Eğer bir router alayım bir daha sorun yaşamayayım diyorsanız benim cihazımı alabilirsiniz. 5 Ghz'de 4804 Mbps desteği var. 2.4 Ghz 576 Mbps yanlış hatırlamıyorsam.
Hocam şu anda böyle değerler mesela 5 GHz'de. Şu loss neden oluyor bir türlü anlamadım acaba ilk başta hız 200lere çıkıyor sonra bu değerlere düşüyor diye mi böyle acaba?
Screenshot_20210130_150916.jpg

Hocam şu anda böyle değerler mesela 5 GHz'de. Şu loss neden oluyor bir türlü anlamadım acaba ilk başta hız 200lere çıkıyor sonra bu değerlere düşüyor diye mi böyle acaba? Eki Görüntüle 858513
Bende de ilk başta 250'leri görüyor ama olmuyor Packet loss. Packet Loss'un sebeplerinden biri cihazın CPU kullanımının fazla olması olabilir ama eğer ki durum böyle olsaydı ping de olurdu. Yani özetle direk cihazınız sorunlu bana göre. Bu arada yeniden başlattınız mı cihazı?

Bende de ilk başta 250'leri görüyor ama olmuyor Packet loss. Packet Loss'un sebeplerinden biri cihazın CPU kullanımının fazla olması olabilir ama eğer ki durum böyle olsaydı ping de olurdu. Yani özetle direk cihazınız sorunlu bana göre. Bu arada yeniden başlattınız mı cihazı?
Hocam başka cihazda denedim loss çıkmadı telefonun 5 GHz kartının yetersizliğinden büyük ihtimal. Zaten kablosuzda hız çok yüksek olması çok önemli değil benim için yeter ki kopmasın sıkıntısız olsun. Bakalım daha fazla sorun olursa değiştiririm routerı.

Hocam başka cihazda denedim loss çıkmadı telefonun 5 GHz kartının yetersizliğinden büyük ihtimal. Zaten kablosuzda hız çok yüksek olması çok önemli değil benim için yeter ki kopmasın sıkıntısız olsun. Bakalım daha fazla sorun olursa değiştiririm routerı.
Evet hocam olabilir. Telefonunuzu en son ne zaman yeniden başlattınız?

Baya olmuştu galiba şimdi yeniden başlattım loss 0-1 seviyelerine indi. Sağ olun hocam.
Kolay gelsin. Güzel günlerde kullanın. Telefonumu şahsen 1 hafta içinde en az 1 kez yeniden başlatırım. Daha sağlıklı olur. Sizin için de aynısını tavsiye edebilirim. İyi günler :).

Yeni konular

Geri
Yukarı