2.5 L Coca Cola 8,95 TL

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 266
  • Görüntüleme 15B
A101'den alırken fiyat 1-2 TL civarında fazla gibi geldi. Marketten çıkınca fişe baktım ve resmen şu kolaya 9 TL para vermişim. Geçen yıl 5-6 liraydı bu ya...

Eki Görüntüle 1010361
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şöyle bir şey duymuştum. Tarım kredi kooparetifleri marketleri yaygınlaşacakmış türkiye'de. Aşırı pahalılığı önlemek için. Yıl 2019'a ait.

Benim için en güzel içecek soğuk ayrandır :) fakat bu içeceği seven kişiler için bu fiyat üzücü. Sırf bir içecek için 9 TL çok fazla. Sözde uçuyoruz ama. Geçen sene sanırsam 6-5 7 TL falandı fiyatı.

Part time çalışıyorum. Öğrenciyim. Ayda en fazla 1000 Euro ayda. Bir de burs var ama geri ödemeli. Ama bursu genellikle kendi vatandaşına veriyor diye biliyorum. Belki yanlış da biliyor olabilirim. Almanya'da her üni öğrencisinin burs hakkı var 750-800 Euro aylık bursun adı bafög diye geçer. Ama ailenin gelir durumuna da bakıyorlar. Ben burs almıyorum. Ara sıra baba parası da yediğim için rahatım. Burs şartı da en az 3 dönem başarılı olmak bu kadar. Geri ödeme de şöyle bir şey var. Mesela toplam 10.000 Euro burs aldım diyelim sana kolaylık sağlıyorlar. Peşin ödeyeceksen %25 indirim yaparlar 7500 Euro ödersin. Peşin ödemeyeceksen ana parayı ödersin sadece.
İyiymiş hocam. Yatın kalkın şükür edin.
Şöyle bir şey duymuştum. Tarım kredi kooparetifleri marketleri yaygınlaşacakmış türkiye'de. Aşırı pahalılığı önlemek için. Yıl 2019'a ait.
Fiyatlar orada daha pahalı oluyor genelde. Fakat ürünler daha kaliteli diye duydum.

Tarım kredi kooperatifleri marketleri yaygınlaşacakmış Türkiye'de
Bu kurumdan yılda 1 kere tohum 1-2 kere gübre temin ediyoruz. İnanın faiz sistemini çok güzel kurmuşlar. Bankalardan beter duruma sokabiliyorlar insanı.

Destekten çok köstek olmayı hedefliyorlar. Sadece peşin paran varsa karlı bir kurum yoksa 3. parti satıcılardan farkı yok...

Açtıkları marketi daha önce gördüm, başarılı ürünler var ama halkın gözünde bulunan kalitesiz yerli ürün algısını kırmaları gerekiyor. Bunu yapmaları çok zor.

Bu kurumdan yılda 1 kere tohum 1-2 kere gübre temin ediyoruz. İnanın faiz sistemini çok güzel kurmuşlar. Bankalardan beter duruma sokabiliyorlar insanı.

Destekten çok köstek olmayı hedefliyorlar. Sadece peşin paran varsa karlı bir kurum yoksa 3. parti satıcılardan farkı yok...

Açtıkları marketi daha önce gördüm, başarılı ürünler var ama halkın gözünde bulunan kalitesiz yerli ürün algısını kırmaları gerekiyor. Bunu yapmaları çok zor.

Oradan kredi çeken tanıdıklarım var. Verdikleri kredinin faizi %24. yıllardır sadece faizi ödüyorlar. Daha ana paraya bile geçememişler. Borçları hala katlanarak artıyor. Gerçekten köstekler. Direk alıntı yapacağım oradan okursunuz.

Verdikleri kredinin temerrüt faizi %24. yıllardır ödüyoruz ama sadece faizi ödüyoruz ve tuhaf bir şekilde de borcumuzda sabit kalmıyor(faizi her yıl ödediğimiz halde) 60.000 lira olmuş borcumuz. %25'ini yatirirsan borcunu 1 yıl erteleriz dediler. Gittim 15.100 lira borç buldum yatırdım. Yaptırdıktan 1 hafta sonra aradılar, "müfettiş kabul etmiyor bize ipotek de bulun"dedi şube müdürü. "ama 15.100 lirayı yatirirsan borcumuzu bir yıl erteleyeceginizi söylemiştiniz" dedim, " müfettiş bey şimdi de böyle dedi" dedi. "ama zaten bir arabamızın üstünde ipoteginiz var" dedim, "o yetmez bir tane daha istiyoruz" dedi. "ama başka hiçbir şeyim yok ki" dedim. "akrabalarından falan bulun dedi" yine müdür bey. Bu arada 3 tane de kefilimiz var. Güya çiftçinin yanında olan bir kuruluş, hiç alakası yok. Ya denetim yok ve şikayetler umurlarinda değil ya da daha kötüsü... Onu söylemek bile istemiyorum.
Daha az göster.

Yeni konular

Geri
Yukarı