2 Adet 5+1 Ses Sistemini Birleştirip Kullanmak

Ramazan Kambay

Hectopat
Daha fazla  
Aşağıda çizdiğim şekilde 2 tane 5+1 ses sistemini kabloyla birleştirip, bağlantısını bu şekilde yaptım. Diğer resimde 5+1'deki mono jak çıkışlarını, bilgisayarın stero jak girişleriyle birleştirdim. Bağlantılarım doğru mudur? Yanlış ise bağlantıları nasıl yapmalıyım veya cihazı var mıdır? Ne önerirsiniz?
5+1 konnektörler.png
5+1.png

Jak çoğaltıcı işini görür mü ?
birden çok jack kullandığımda hiç dokunmasam bile temassızlık yapıyor bu çizdiğim şekildeki bağlantıların aynısının kablo yaptım ve bilgisayarda realtek ayarları yapınca sesi net ve iki ayrı ses sistemi birbirinin gücünü düşürmeden tam anlamıyla ses veriyor ve ben bu şekilde yaptığım bağlantı ses sistemlerine ilerde bir sorun yaratır mı? çünkü nede olsa birbirinden iki ayrı ses girişi birleşip her bi kanal tek çıkıştan ses alıyor yani 6+6=12÷2=6

Ses sistemlerinin içini açıp, devre elemanlarının sıcaklığına bakarak anlayabilirsin.
ikisininde içini açıp 5 dk yüksek ses verince ses entegrelerine dokunmak mümkün değil soğutuculara bağlı olması hikaye denecek derecede ısınıyorlar ve SW ile Center kanalına bağlı ses entegreleri yandığı için geçen sene iki entegreyi değiştirmiştim ayrıca ses sisteminin birinde boştayken trafo gürültüsü var ve geçen sene trafosuna sprey vernikleyince ses kaybolmuştu bu sene trafoyu değiştiğim halde trafo sesi geri geldi

ikisininde içini açıp 5 dk yüksek ses verince ses entegrelerine dokunmak mümkün değil soğutuculara bağlı olması hikaye denecek derecede ısınıyorlar ve SW ile Center kanalına bağlı ses entegreleri yandığı için geçen sene iki entegreyi değiştirmiştim ayrıca ses sisteminin birinde boştayken trafo gürültüsü var ve geçen sene trafosuna sprey vernikleyince ses kaybolmuştu bu sene trafoyu değiştiğim halde trafo sesi geri geldi
Sadece tekine güç verip denedin mi ?

Sadece tekine güç verip denedin mi ?
evet denedim ısı aynı seviyede ve iki ses sistemi 6 stereo kanaldan 3 er kanal düşüyor yani her bi stereo kanalda 2 mono ses çıkışı varsa toplam 6 stereo kanala 12 mono girişi yapılıyor ve bunun etkisi olacağını zannetmiyorum çünkü ses sisteminin tüm ses giriş-çıkış şaseleri ile bilgisayarın stereo kanal şaseleri birbirine bağlıdır ama ben yinede her stereo kanalın kendi şasesinden çıkış aldım çünkü 2 mono giriş 4 kablolu ise 1 stereo çıkış 3 kablolu olduğundan dolayı 2 ayrı mononun ayrı ayrı şase girişine 1 stereonun şasesini 2 kez kullanmış oldum.Yanılmıyorsam kulaklık bağlantılarıda stereo için bu şekilde yapılıyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı