2 ay sonra askere gidecekken iPhone 14 almak mantıklı mı?

nevtx001

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba 2 aya askere gideceğim. Cep telefonum çalısıyor ama iPhone 14 buldum ucuza 2. el. Bir sıkıntısi yok yani bir fırsat var. Şu an da benim de param tam yetiyor. Ne eksik ne fazla. Alırsam parasız kalacağım. Zaten para harcamıyorum. Elimdeki telefon da Oppo A55.idare ediyor fakat kamerası hoş değil. Kararsız kaldım. Simdi iPhone 14 alırsam 2 ay kadar kulanabileceğim. Sonra 6 ay kulanamayacağım. Para da şu an altın olarak duruyor. Altın da yükseliyor. Ne etsem ne yapsan bilemedim. Fikri tavsiyesi olan var mı?

Merhaba 2 aya askere gideceğim. Cep telefonum çalısıyor ama iPhone 14 buldum ucuza 2. el. Bir sıkıntısi yok yani bir fırsat var. Şu an da benim de param tam yetiyor. Ne eksik ne fazla. Alırsam parasız kalacağım. Zaten para harcamıyorum. Elimdeki telefon da Oppo a55.idare ediyor fakat kamerası hoş değil. Kararsız kaldım. Simdi iPhone 14 alırsam 2 ay kadar kulanabileceğim. Sonra 6 ay kulanamayacağım. Para da şu an altın olarak duruyor. Altın da yükseliyor. Ne etsem ne yapsan bilemedim. Fikri tavsiyesi olan var mı?

Elindeki telefonun idare ettigini, yakın zaman diliminde askere gidecegini ve altın, dolar gibi şeylerin daha da yükselecegini göz önünde bulundurdugumuzda, benim cevabım kesinlikle almaman gerektigi olurdu.

A55'ten iPhone 14'e geçersen çağ atlarsın bende Samsung A12'den iPhone 13'e geçtim ertesi günü 4 bin TL civarı zam geldi yani IPhone'da bir nevi yatırım alırsan kar edersin, eğer durumun yetiyorsa gitmeden al bence. Ama telefonun idare ediyorsa altından da kar edeceğine bakarsak sana kalmış dah sonrasında da alabilrisin.

Hocam bırak altın olarak kalsın. 6 ay askere gittim geldim 10 tane Ata altınım vardı. 8000TL civarındaydı. Askerden geldim 12.000TL civarındaydı. Şimdi 16.000. Askerden dönmeyi bekle.

Merhaba 2 aya askere gideceğim. Cep telefonum çalısıyor ama iPhone 14 buldum ucuza 2. el. Bir sıkıntısi yok yani bir fırsat var. Şu an da benim de param tam yetiyor. Ne eksik ne fazla. Alırsam parasız kalacağım. Zaten para harcamıyorum. Elimdeki telefon da Oppo A55.idare ediyor fakat kamerası hoş değil. Kararsız kaldım. Simdi iPhone 14 alırsam 2 ay kadar kulanabileceğim. Sonra 6 ay kulanamayacağım. Para da şu an altın olarak duruyor. Altın da yükseliyor. Ne etsem ne yapsan bilemedim. Fikri tavsiyesi olan var mı?
Hocam zaten askere gidecekmişsiniz hiç bozmayın altınları, geldiğinizde daha iyi bir şey alırsınız.

A55'ten iPhone 14'e geçersen çağ atlarsın bende Samsung A12'den iPhone 13'e geçtim ertesi günü 4 bin TL civarı zam geldi yani IPhone'da bir nevi yatırım alırsan kar edersin, eğer durumun yetiyorsa gitmeden al bence. Ama telefonun idare ediyorsa altından da kar edeceğine bakarsak sana kalmış dah sonrasında da alabilrisin.

Dostum 8 ay önce yaklaşık gramı 1600'den alınan 50 gram altın şu an yaklaşık olarak 32-33 bin kar ettirmiş. Sence telefon alıp 3-5 binin peşine koşmak mı mantıklı? Zaten evde durup yatacak telefon.

Geri
Yukarı