2 bilgisayar ile yayın yapmak

BugraUlgen

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selam;
Halihazırda yayın yapabilen bir sisteme sahibim ama yüksek grafik gerektiren oyunlarda drop yiyorum veya görüntüden ya da kare hızından kısmak zorunda kalıyorum.
Anlık kullandığım sistemim;

GPU: RTX 3070 Gaming X Trio.
CPU: Ryzen 5 3600.
RAM: 2x8 Corsair 3600MHz.
SSD: 1TB Kingston.

Ve OBS ndı ile yayın yapmak istediğim ikinci sistemim ise;

GPU: 750 Ti.
CPU: Pentium G3258 ow kilidi açık efsanelerden.
RAM: 8 GB 1866 MHz Fury white.
SSD: 120GB SSD Now.

Benim niyetim eski bilgisayarımda yayını yapmak ve halihazırda kullandığım sistemimde sadece oyun oynamak.
750 Ti olduğu için yayını GPU üzerinden mi vermeliyim yoksa CPU üzerinden mi yayın yapmalıyım.
Zamanında bu bilgisayar ile CS. GO yayınları yapıyordum ve hiç oyun oynanmayacak sadece yayın için kullanılacak olması beni biraz umutlandırıyor.
Benzer sistem ile bu şekilde yayın yapan arkadaşlarımız varsa yaşadıkları sorun veya ne gibi bir durum ile karşılaştıysa benimle paylaşırsa çok sevinirim.

Yapabilirsem bir sorun teşkil etmediğini var sayarsak bu durumda yayını CPU'mu yoksa GPU üzerinden mi vermeliyim? Bilen birisi bilgilendirirse çok sevinirim.

NDI üzerinden kasma gibi sorunlar oluyor açıkcası ben denedim ve gecikme senkron olmama gibi durumlar oluyor imkanın varsa Elgato al yoksa cross internet kablosu ile direkt pc leri birbirine bağlayıp dene.

Elgato HD60 X lazım size çok yüksek kalite ile yapacaksanız eğer.
Çok pahalı hocam :D
NDI üzerinden kasma gibi sorunlar oluyor açıkcası ben denedim ve gecikme senkron olmama gibi durumlar oluyor imkanın varsa Elgato al yoksa cross internet kablosu ile direkt pc leri birbirine bağlayıp dene.
Diyelim kablom var bunu nasıl yapacağım var mı bir videosu. Ayrıca NDI ile ne gibi sorunlar yaşadınız ve yayın yapmış olduğunuz bilgisayarınızın özellikleri neydi bilgi verebilir misiniz?

Hocam gecikme yaşıyorsunuz mutlaka en basitinden ama şunu yapabilirsiniz eğer ki imkanınız varsa iki pc ye de ekstra ethernet kartı takın sonrasında cross ethernet kablosu yaptırın ve bir girişini 1. pc deki sornadan aldığın eth kartına diğer ucunu 2. pc deki sornadan aldığın eth kartına takıp.

Hocam gecikme yaşıyorsunuz mutlaka en basitinden ama şunu yapabilirsiniz eğer ki imkanınız varsa iki pc ye de ekstra ethernet kartı takın sonrasında cross ethernet kablosu yaptırın ve bir girişini 1. pc deki sornadan aldığın eth kartına diğer ucunu 2. pc deki sornadan aldığın eth kartına takıp.
Hocam bu ikinci seçenek olarak cepte kalsın diyelim o zaman :D Niyetim elimdeki cihazlar ile bir şeyler çıkarmak ekstra para harcamak istemiyorum o yüzden NDI mantıklı gelmişti.

Sisteminiz yayın için iyi aslında hangi oyunlarda drop yiyorsunuz bir de işlemcinizle ekran kartınız 1080p de bir miktar darboğaz yapar drop problemleri ondan da kaynaklanıyor olabilir.

Anakartın nedir işlemci alsan daha ucuza gelir elindeki işlemci satıp alabilirsiniz.
Hangi sistem için ?
Sisteminiz yayın için iyi aslında hangi oyunlarda drop yiyorsunuz bir de işlemcinizle ekran kartınız 1080p de bir miktar darboğaz yapar drop problemleri ondan da kaynaklanıyor olabilir.
Evet darboğaz sıkıntım var yakın zamanda işlemci ve monitör değişikliğine gideceğim ama şu an değil. Valorant veya benzeri oyunlarda sorun yaşamıyorum fakat;
High On Life veya tripleA oyunlarda bu sorunu yaşıyorum. Oyunu oynayabiliyorum sorun yok fakat yayın ile beraber oynadığım zaman hem performans da düşüş hem de yayında sorun yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı