2.dönem açığa geçeceğim ve sadece sınav günleri gelsem sıkıntı olur mu?

Daha fazla  
Arkadaşlar 12.sınıfım malum birçok kişi gibi bende okulun benim için artık zaman kaybı olduğunu düşündüğüm için 1.dönemi bitirip açığa geçmeyi düşünüyorum. Sorum şu şu an benim amacım 2.sınavlara girip dönemi bitirmek haliyle sınav harici okula gelmek içime sinmiyor. Sınavlar 5-12 Ocak tarihleri arasında olacak, sadece sınav günleri okula gelip diğer günler gelmeden dönemi bitirirsem, 2.dönem açığa geçerken sıkıntı yaşar mıyım açık lisede devamsızlık sorun olmuyor ama 1.dönemi örgünde devamsızlık sınırını aşarak bitirdiğim için sıkıntı oluşur mu? Umarım anlatmak istediğim şeyi anlamışsınızdır şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler…

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Bilgin varmı?

Son düzenleme:
Merhaba, net bir bilgim olmamakla birlikte genellikle devamsızlığı aşan öğrencileri doğrudan açık öğretim lisesine yönlendiriyorlar. Açık liseye geçmende engel oluşturmaz fakat ilk dönemki devamsızlığın yüzünden ilk dönem derslerinin, karşına tekrardan çıkıp çıkmayacağını bilemiyorum da çıkacağını düşünmüyorum. Devamsızlıklar yıllık olarak baz alınıyor.

Merhaba, net bir bilgim olmamakla birlikte genellikle devamsızlığı aşan öğrencileri doğrudan açık öğretim lisesine yönlendiriyorlar. Açık liseye geçmende engel oluşturmaz fakat ilk dönemki devamsızlığın yüzünden ilk dönem derslerinin, karşına tekrardan çıkıp çıkmayacağını bilemiyorum da çıkacağını düşünmüyorum. Devamsızlıklar yıllık olarak baz alınıyor.
Cevabın için sağol. Cuma günü okulda öğretmenlere danışacağım, sonuç alabilirsem buraya geri dönüş yaparım, bilgilendirmek için.

Cevabın için sağol. Cuma günü okulda öğretmenlere danışacağım, sonuç alabilirsem buraya geri dönüş yaparım, bilgilendirmek için.
Arkadaşlar, konuya bakan olur bilgilenen çıkar diye son durumu yazıyorum. Cuma günü gitmemiştim okula. Bugün sordum müdür yardımcısına, şöyle dedi: Açığa geçerken devamsızlıklar önemli değilmiş fakat devamsızlığın yüzünden 1.dönem kredilerin hesaplanır mı hesaplanmaz mı bilemiyorum dedi. Kayıt tarihleri 27 Ocak'ta sona eriyormuş. Bizim sınavlar 5 Ocak'ta başlıyor 12 Ocak'ta bitiyor. 12 Ocak'ta son sınavımı olduğum gün tasdiknamemi alıp ertesi gün açık liseye kayıt yapacağım. Hoca karne gününü beklemene gerek yok dedi. Ben sözlüleri sordum ve şöyle dedi: Sözlüler girilmeden geçersen bir sıkıntı olmuyormuş ama kaldığın ders olursa hocadan sözlüsünü girmesini rica edebilirsin yada karne gününü bekle öyle geç dedi. Bu kadardı yazacaklarım arkadaşlara umarım yardımcı olmuştur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı