2. dünya savaşından sonra olası en sağcı rejim: İtalya genel seçimleri başladı

Kişi ne beyan ederse etsin resmi olarak yasalara bakılır.

"Kişi beyanı anayasadan üstündür." diyen bir cahille münakaşaya girmek gereksiz. İşlerine gelice "hukukun üstünlüğü" diye ağlamayı bilirler ama :D İki yüzlülük kötü şey. Neyse ki bunun gibilerinin "beyanını" en fazla 3-5 kişi dikkate alıyor.

Hala bazı eyaletlerde nazizm kısmen yaygın sayılır.
Öyle bir şey yok. Fakat insanları ırkına göre ayırıp "saf aryan" ırkından olmayan herkese insanlık dışı testler yapan, milyonlarca insanı katleden bir ideolojiye hayran olanların modern topluma dahil olmasını bekleyemeyiz elbette.
Almanya'da göreceğimizi pek sanmıyorum hocam en ufak olayda nazi damgası yiyorlar.
Naziler çünkü. Muhfazakar olmakla nazi olmak arasında büyük fark vardır. Fakat maalesef adı "Schutzstaffel" olan birisini ciddiye alamıyorum.

Hangi anayasada Turkluk tanimi olusturuldugu beni alakadar etmez. Herkese Turk demek kapsayici gibi gozukse de tamamen yanlis. Kisinin beyani anayasadan ustundur.

Karsilikli fikrimizin degisecegini sanmiyorum. Ozellikle LGBTIA+ bireylere lobici diyen birini de pek ciddiye almaya gerek yok.

@Ascendency Bunu niye belirtiyorsunuz anlamadim. Zaten ilk mesajimda vatandas olsa bile Turk olmayan kisiler var demisim, okumadiniz mi gormezden mi geldiniz?
Sizin dediğiniz şey etnik kimlik oluyor. Mesut Özil Türk kökenli Alman futbolcu. Burada bahsedilen şey millet, ırk değil. Keşke Türkçe bilseniz ve bu kadar SJW olmasanız.

Konuya gelecek olursak Avrupalı insanlar az bile yapıyor. Siz hangi Müslüman ülkenin Hristiyan mülteci aldığını gördünüz? Bırakın Hristiyan'ı kendi adamını almıyor ama iş Avrupa'ya gelince tamamen tarafsız olması bekleniyor. Yok öyle bir dünya. Her milletin bir dini ve kültürü var. Buna saygı duymak zorundasınız.

Geri
Yukarı