2 ekran kartı ile mining yapmak mantıklı mı?

Akhenaton1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yakın zamanda 3070'li bir sistem toplamıştım oyun için fakat az çok bilgim olan Mining'e merak sardığım için bir deneme yapmak istiyorum. Aklıma yatarsa devam ederim yoksa normale dönerim kafasındayım. Ayrı kasalarda olmak üzere bir adet 3070 8 GB ve bir adette 1060 6 GB 2 adet ekran kartım var. Bir ekran kartıyla mining yapmak pek önerilmiyor anladığım kadarıyla ama bende 2 tane olduğu için bir sorayım dedim tecrübeli arkadaşlara. Yapılacaksa 2 kart ayrı kasalarda mı kalmalı yoksa 1060'ı 3070'in yanına riser ile anakarta mı bağlamalıyım? Gelir-gider-kar oranı nasıl olur kabaca, uğraşmaya değer mi?

1 ekran kartı ile mining yapmayı kim önermiyorsa neden önermediğini sorsana.
1 ekran kartı ile mining yapılır, mesela sadece 3070 ile mining yapsan ayda şu anki Eth fiyatları ile 1.500-2.000 TL arası para kazanırsınız.
Diğer kartıda kullanacağım dersen 500 TL civarı da ondan gelir.
Ama kartlara MSI Afterburner ile uygun ayarları yapmalısın ki kazım gücü yükselsin, elektrik gideri ve sıcaklık düşsün.

Kartların getirisine buradan bakabilirsiniz.

1 ekran kartı ile mining yapmayı kim önermiyorsa neden önermediğini sorsana.
1 ekran kartı ile mining yapılır, mesela sadece 3070 ile mining yapsan ayda şu anki ETH fiyatları ile 1.500-2.000 TL arası para kazanırsınız.
Diğer kartıda kullanacağım dersen 500 TL civarı da ondan gelir.
Ama kartlara MSI Afterburner ile uygun ayarları yapmalısın ki kazım gücü yükselsin, elektrik gideri ve sıcaklık düşsün.

Kartların getirisine buradan bakabilirsiniz.

Olumlu yorumunuz için teşekkürler. Peki kartlar ayrı kasalarda mı kalmalı yoksa birini diğerinin yanına anakarta mı bağlamalıyım yani gerek var mı?
Güzel kasarsın ama arkadaşlar ayarda yardımcı olsun oto ayarlarda yapma.

Peki aklımda olacak bu öneriniz, teşekkür ederim.

Anakart 2 ekran kartını destekliyorsa kasada kalabilir ama 2 kart aynı anda çalıştığı için kasa içi ısısı artar. Buna çözüm bulursanız kalabilir. Ayrıca ayrı kasa derken 2. sistem mi kullanacaksınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 2 adet hazır kurulu kasa var yani bir kasada 3070, diğer kasada 1060 var hocam.
2 ayrı sistemi çalıştırmaya gerek var mı? 2 tane işlemci, anakart, ram vs. çalıştırmaya ne gerek var. Kasanın havalandırması iyiyse 2 kart aynı sistemde takılı olabilir. Hatta ben kullanmadım ama kasa içi çok ısınmasın dersen Riser var, onun yardımla kartı dışarıya bir yerere de koyabilirsin. Ben ayrı ayrı çalıştıracam dersen oda olur ama boşuna fazla elektrik gideri olur.

Bende 2 adet hazır kurulu kasa var yani bir kasada 3070, diğer kasada 1060 var hocam.
2sini birlestirmenize gerek yok, 2 sistemde de ayni cuzdana calisacak sekilde miner kurulumu yapmaniz yeterli.
2 ayrı sistemi çalıştırmaya gerek var mı? 2 tane işlemci, anakart, ram vs. çalıştırmaya ne gerek var. Kasanın havalandırması iyiyse 2 kart aynı sistemde takılı olabilir. Hatta ben kullanmadım ama kasa içi çok ısınmasın dersen Riser var, onun yardımla kartı dışarıya bir yerere de koyabilirsin. Ben ayrı ayrı çalıştıracam dersen oda olur ama boşuna fazla elektrik gideri olur.
Evet, birlestirebiliyorsan birlestirmek daha mantikli. 2 kasa demek 2 anakart islemci ram psu bunlarin da enerji tuketmesi ve faturanin kabarmasi demek.

Riser yerine pci-e coklayici diye bi sey var sanirim ama emin degilim yine de bi arastir derim.

2sini birlestirmenize gerek yok, 2 sistemde de ayni cuzdana calisacak sekilde miner kurulumu yapmaniz yeterli.

Evet, birlestirebiliyorsan birlestirmek daha mantikli. 2 kasa demek 2 anakart islemci ram psu bunlarin da enerji tuketmesi ve faturanin kabarmasi demek.

Riser yerine pci-e coklayici diye bi sey var sanirim ama emin degilim yine de bi arastir derim.
Bende onu dedim arkadaşa. Ben tek kartla yapıyorum tam bir bilgim yok ama aynı kasada sıcaklıktan yana sıkıntı olmasın diye 2. kartı dışarıya da alabilir. Böyle bir aparat var. Artık onu araştırıp bulabilir.

Bende onu dedim arkadaşa. Ben tek kartla yapıyorum tam bir bilgim yok ama aynı kasada sıcaklıktan yana sıkıntı olmasın diye 2. kartı dışarıya da alabilir. Böyle bir aparat var. Artık onu araştırıp bulabilelimde.

Elimde riser uzatma var. Kartın dışarıda kalması daha mantıklı o zaman, önerileriniz için teşekkür ederim sağ olun.
2'sini birlestirmenize gerek yok, 2 sistemde de ayni cuzdana calisacak sekilde miner kurulumu yapmaniz yeterli.

Evet, birlestirebiliyorsan birlestirmek daha mantikli. 2 kasa demek 2 anakart islemci RAM PSU bunlarin da enerji tuketmesi ve faturanin kabarmasi demek.

Riser yerine PCI-e coklayici diye bir şey var sanirim ama emin degilim yine de bir arastir derim.

Bunu uygulayacağım çok teşekkürler

Geri
Yukarı