2. el 1080 Ti founder Edition almak

Alppin

Hectopat
Yer
Batman/Begins
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Arkadaşlar 2. el 1080 Ti alacağım. Forumda GPU stress test yapılması tavsiye edilmiş ancak hangi değerlerin seviyesine dikkat etmeliyim ve değerler ne olmalı bilmiyorum. Misal forumda sıcaklığa bak demişler ancak sicaklik kac derecede olmalı veya verdigi FPS kaç olmalı bir değer belirtmemişler. Bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Kaç TL'ye alacaksınız? FE olanlar genelde özel soğutma kartlara göre daha fazla ısınır ve daha az FPS verir. Superposition Benchmark testi öneririm, 1080P Extreme ayarlarda. Daha sonrasında Heaven Benchmark, Furmark, OCCT ve AIDA64 testi yapmanızı öneririm. Sıcaklık özellikle S.B'da ve Furmark'ta çok artacaktır. 80 ve altında ise normaldir. FPS ise ortalama 130 ve üstünde olur. Ancak S.B'da tam tersine 1080P Extreme'de 35-45 arası olacaktır.

2100 liraya 3 adet alacağım. Mining rig ile uğraşıyorum sistem yükselteceğim. Ayni ekran kartindan bir tane daha kullanıyorum, sıcaklık 83 derecede sabit. Normalde daha mı düşük olmasi gerekir?

2100 liraya 3 adet alacağım. Mining rig ile uğraşıyorum sistem yükselteceğim. Ayni ekran kartindan bir tane daha kullanıyorum, sıcaklık 83 derecede sabit. Normalde daha mı düşük olmasi gerekir?
Fanları el ile ayarlayabilirsiniz. 60 derece sonrası %50-60 iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı