2. el GTX 1080 almak

Kozuch94

Kilopat
Daha fazla  
İyi forumlar. Şu anda mevcut GTX 1060 6 GB kartım var, henüz 4 aylık. Bunu arkadaşıma verip 1080 almak istiyorum fakat kurdan dolayı 5000-5500 TL'den aşağı kart yok. Ben de 2. ele yöneldim. 2. el kartta fatura ve garanti dışında başka neye dikkat etmeliyim? Kartın ne kadar yorulduğunu nasıl anlayabilirim?

SIFIR EVGA Geforce GTX1080 SC 8GB Ekran Kartı GTX 1080 - Evga Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 591572829
Asus rog 1080 - Asus Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 595366847
SIFIR MSI Geforce GTX 1080 Gaming X 8GB Ekran Kartı GTX1080 - MSI Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 598056399
Asus Strix 1080 Haziran 2018 garanti başlangıcı - Asus Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 583555334
EVGA 1080 FTW sıfır - Evga Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 583500848
ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ekran Kartı Gtx1080 - Asus Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 590705265

Dikkatimi çeken ilanlar bunlar. Sizce hangisinin oluru vardır? Saygılar.

Son olarak, son seçenek olarak bunu düşünüyorum.
MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8GB GDDR5 Ekran Kartı V330-237R - Nanokatalog

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1080 pahalı bir kart 2. el alıp sorun çıkartması insanı çok üzebilir hatta insanın ömrünü kısaltır. Bence Nanokatalog gibi sitelerden alın veya indirimi bekleyin.

Nanokatalog'dan alışveriş yapacaksanız tedarik süresi 5-7 iş günü yazısını lütfen dikkate almayın. Genelde biraz daha fazla sürmekte o işlem ve bu süre zarfında müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmeler biraz canınızı sıkabilir.

Nanokatalog'dan ekran kartımı aldım, aldığım gün kargoya verdiler çünkü ellerinde hazırda bulunuyordu (5-7 gün yazısı yoktu, anında kargolanır yazıyordu) ancak ikinci siparişim olan güç kaynağında 5-7 gün yazısını görmeyip beklemek durumunda kaldım. O ürün de elime sorunsuz ulaştı ama dediğim gibi beklemek canınızı sıkmayacaksa alın derim.

Şahsi görüşüm ise indirim beklemeniz yönünde. Gerçekten güvenilir biri olmadığı sürece ekran kartının ne kadar yorulduğunu bilmek biraz zor bu devirde...

Nanokatalog'dan alışveriş yapacaksanız tedarik süresi 5-7 iş günü yazısını lütfen dikkate almayın. Genelde biraz daha fazla sürmekte o işlem ve bu süre zarfında müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmeler biraz canınızı sıkabilir.
Müşteri hizmetleri gayet iyi stokta ürün var ise 5-7 iş günü içinde geliyor. Yoksa bu sipariş 3-4 hafta bile sürebiliyor.

Müşteri hizmetleri gayet iyi stokta ürün var ise 5-7 iş günü içinde geliyor. Yoksa bu sipariş 3-4 hafta bile sürebiliyor.

Stokta olan ürünler hakkında bir sorun yok zaten, örneğin bu kartı sipariş edecek olursa arkadaşımız direkt kargoya veriliyor. Benim ekran kartı alışverişimde de aynı şey oldu, o siparişimden oldukça memnundum.

Asıl sorun stokta olmayan ürünün 3-4 hafta bile süreceğini açık bir şekilde söylememeleri. Güç kaynağı siparişimi verdiğimde siparişin şu an yolda olan uçakla geldiğini ve listede göründüğünü söyledikten çok değil, birkaç saat sonra diğer uçağa kaldığını ve listeye yeni eklendiğini söylediklerinde insanın canı sıkılabiliyor.

Bu ve bunun gibi gecikmeler yurtdışı deposu olan bir site için çok normal ve genel anlamda yaptığım 2 alışverişte de bu siteden memnun kaldım ancak insanlara önceden yaşadıklarımı anlatmak istiyorum ki onların da başına gelince benim gibi "Beni mi buldu bu olay ya o kadar para verdik bir de, şimdi ne olacak?" diye dert etmesinler :)

Nanokatalog'dan ekran kartımı aldım, aldığım gün kargoya verdiler çünkü ellerinde hazırda bulunuyordu (5-7 gün yazısı yoktu, anında kargolanır yazıyordu) ancak ikinci siparişim olan güç kaynağında 5-7 gün yazısını görmeyip beklemek durumunda kaldım. O ürün de elime sorunsuz ulaştı ama dediğim gibi beklemek canınızı sıkmayacaksa alın derim.

Şahsi görüşüm ise indirim beklemeniz yönünde. Gerçekten güvenilir biri olmadığı sürece ekran kartının ne kadar yorulduğunu bilmek biraz zor bu devirde...
Garanti formatı nasıl?

Garanti formatı nasıl?

Herhangi bir durumda ürünü kendilerine gönderiyorsunuz. Onların yapabileceği şeylerin dışında olan durumlarda yurtdışına gönderiliyor tadilat için. Siteden sohbet kısmına yazarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz, yanlış yönlendirmek istemem.

Stokta olan ürünler hakkında bir sorun yok zaten, örneğin bu kartı sipariş edecek olursa arkadaşımız direkt kargoya veriliyor. Benim ekran kartı alışverişimde de aynı şey oldu, o siparişimden oldukça memnundum.

Asıl sorun stokta olmayan ürünün 3-4 hafta bile süreceğini açık bir şekilde söylememeleri. Güç kaynağı siparişimi verdiğimde siparişin şu an yolda olan uçakla geldiğini ve listede göründüğünü söyledikten çok değil, birkaç saat sonra diğer uçağa kaldığını ve listeye yeni eklendiğini söylediklerinde insanın canı sıkılabiliyor.

Bu ve bunun gibi gecikmeler yurtdışı deposu olan bir site için çok normal ve genel anlamda yaptığım 2 alışverişte de bu siteden memnun kaldım ancak insanlara önceden yaşadıklarımı anlatmak istiyorum ki onların da başına gelince benim gibi "Beni mi buldu bu olay ya o kadar para verdik bir de, şimdi ne olacak?" diye dert etmesinler :)

dostum kartın hemen siparişe verilecegini nerden anlıyorsun stokta falan mı yazıyor ? ben göremedim de ek olarak cok acelem yok 1 ayda beklerim gerekirse 5-6 bin gömmektense.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı