2. el 2200G sistem alınır mı?

Zamanında 2200G yerine 3000G tercih edecektim ama aradaki fiyat farkına göre performans farkları çok fazla. En büyük fark olarak da birisi 4 çekirdek diğeri 2 çekirdek 4 iş parçacığına sahip. 2200G sistem önerimdir.
Çok teşekkür ederim geri dönüşünüz için. Bu sistemi almaya gittiğimizde ne tür testler yapmamı tavsiye edersiniz acaba
720p üstü oyun oynamayacaksa eğer alınabilir. Fakat yarın bir gün oynamak isterse ümitlenmesin bence. Bu fiyat için iyi ama 3 yıllık olması biraz beni şüphelendiriyor.

Şey düşündük bir de. 3000G alıp 0 olarak 1 yıl sonrada 1050 Ti gibi ucuz yollu bir kart alıp daha yeni bir sistem kurmak. Valorant CS:GO F1 2020 ETS 2 için 720p de nasıl bir performans olur 3000G de pek bir fikrim yok.

Şey düşündük bir de. 3000G alıp 0 olarak 1 yıl sonrada 1050 Ti gibi ucuz yollu bir kart alıp daha yeni bir sistem kurmak. Valorant CS:GO F1 2020 ETS 2 için 720p de nasıl bir performans olur 3000G de pek bir fikrim yok.
3000G en kötü seçenek. Tarayıcıda dolaşmakta zorluk çekersiniz demem çok da uç bir örnek olmaz. Alınabilir ama dediğim gibi 3 yıllık olması düşündürüyor.

Çok teşekkür ederim geri dönüşünüz için. Bu sistemi almaya gittiğimizde ne tür testler yapmamı tavsiye edersiniz acaba?

Sistemde ekran kartı ve disk gelmeyeceği için ayrıyeten test yapılacak pek bir şey kalmıyor. Memtest86 ile RAM'leri test edebilirsiniz ama uzun süren bir test, satıcı sattıktan sonra sorunları kabul ederse yapmanızı öneririm. Sistem çalışıyorsa zaten anakart ve işlemcide sorun yoktur.

3000G en kötü seçenek. Tarayıcıda dolaşmakta zorluk çekersiniz demem çok da uç bir örnek olmaz. Alınabilir ama dediğim gibi 3 yıllık olması düşündürüyor.
Sordum bu sistem ömrünü bana verdiği yanıt şöyle; sistem 3 yıllık Ekran kartını sattığım için 7 8 aydır boşa duruyor"
İzmir içinde böyle başka kasa da yok ne yapacağımızı bilmiyorum:/
Hocam adı yanıltmasın 3000g, 2200g'den yeni değil. Alırken stres testi yaparsın güzelce, bir sorun çıkmazsa sıkıntısız kullanırsın.
Yok hocam o yenilikten değil. 3 yıllık sisteme para vermektense 0 bir sistem kurmaktan bahsettim.

Bu sisteme bakaraktan fiyatı gayet makul. Ancak Windows 11 kurma isteginiz olursa TPM desteği olmadan kuracaksınız ve belli oyunlarda 8 GB RAM'in 2 GB direkt yediği için 6 GB RAM ile biraz takılma olabilir. Grafik tarafında attığım bilgisayardan daha iyi FPS alacağınız aşikar ama oynadığınız oyuna göre de işler değişebilir.

Bu sisteme bakaraktan fiyatı gayet makul. Ancak Windows 11 kurma isteginiz olursa TPM desteği olmadan kuracaksınız ve belli oyunlarda 8 GB RAM'in 2 GB direkt yediği için 6 GB RAM ile biraz takılma olabilir. Grafik tarafında attığım bilgisayardan daha iyi FPS alacağınız aşikar ama oynadığınız oyuna göre de işler değişebilir.
Sistemi alırsak eğer 8 gb daha alacağız ama biraz yaşlı olmasından korkuyoruz dediğim gibi.

Sistemi alırsak eğer 8 GB daha alacağız ama biraz yaşlı olmasından korkuyoruz dediğim gibi.

İkinci el alırken bence 3 kere düşünmek lazım. Ben Letgo'dan ilk defa telefon aldım ucundan yanıyordum bir batarya ve ekran yüzünden. Tertemiz telefon dedi baktım ekran yanığı var batarya şişmiş.

Elbette hocam. Daha önce kullandınız mı 2200G işlemciyi?

Kullanmadım sayılır, işlemciler öyle kolay bozulan parçalar değiller.

Sistemi alırsak eğer 8 gb daha alacağız ama biraz yaşlı olmasından korkuyoruz dediğim gibi.

Hocam tertemiz 3000 liraya daha iyi işlemcisi olan kasayı almak daha mantıklı olur. Bende r5 1600 var, arkadaşın 3200g işlemcisini test etmek için kullandım birkaç saat. 6 çekirdekten 4'e düşünce bile birkaç uygulama birden çalışırken ciddi akıcılık farkı olmuştu. Üstüne para verip 2 çekirdekli işlemci almanın çok gereği yok. Ama şöyle de bir şey var, beklentiye bağlı. Eğer işini görecekse kafam rahat olsun diyerek sıfır 3000g'li sistem de alabilirsin.

Geri
Yukarı