2. El bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz?

ddrg11

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2. El çok iyi fiyata bir bilgisayar buldum. Bu bilgisayarı alırken hangi testlere sokmam lazım. Nerelerde bakmam lazım.
1. Stres testi yapsam herşeyiyle değerlendirilmiş olur mu?
2. Başka testlere gerek var mı varsa program isimleri nelerdir?
3. Siz de şuradan bak dediğiniz yerler var mı ve sizin ne gibi önerileriniz var?

Tabi testlere sokmakta fayda var. En önemlisi parçaların garantisinin devam ediyor olması. HDD'yi HDTune ile test edebilirsin sağlam mı diye mesela. Diğer parçaları da test ettikten sonra alınabilir.

Tabi testlere sokmakta fayda var. En önemlisi parçaların garantisinin devam ediyor olması. HDD'yi HDTune ile test edebilirsin sağlam mı diye mesela. Diğer parçaları da test ettikten sonra alınabilir.

Ekran kartı işlemci ve HDD'ler için ayrı ayrı test programları mevcut. Test edebilmesi için satıcının en azından bir gün süre vermesi iyi olur. Ekran kartı için Furmark, işlemci için Prime95 ve HDD içinde HDTune programlarını biliyorum ben.

1-2 saat test etmelisin yüksek ayarlarda oyun oynayarak test et mavi ekran vb. hatalar varsa görmüş olursunuz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı