2. el ekran kartı alınır mı?

Spider-Man ile yasamadim ama bazi oyunlar icin karakterin yuzlerinde, saclarinda karincalanma oldugu dogru, bunu yasadim. Radeon goruntu keskinlestirme dusurunce karincalanma azaldi ama grafik daha kotu oldu. God of War oynarken yine karakterin sakallarinda karincalanma vardi. FSR acsam, kapatsam duzelmiyordu. FSR acip FSR keskinlestirme Full yapinca ve Radeon keskinlestirmesini %50 yapinca duzeldi. Bu beni uzuyor ama yapacak bir şey yok.

Bu olay bana 5500 XT ile oldu önceki mesajda dediğim gibi çaresi yok pikselleşmenin. O kartta oluyorsa her zaman olur. 6600 XT'ye geçtiğimde kökten gitmişti tüm pikselleşmeler.

Kartın hangi komponentinden kaynaklanıyor hiç bilmiyorum ama yazılımsal çözümler tamamen yumuşatma ile çözüm sunmaya çalışıyor. Temelli çözümü yok.

@441401 pikselleşme donanımsal bir olay onu biliyorum. Şöyle ki NieR: Automata oynarken 5500 XT ile pikselleşen saçlar 6600 XT ile olmamıştı. İlginçtir RTX 2060 kullanan arkadaşımda da pikselleşme vardı, YouTube'dan 2060 videolarıa baktık pikselleşme yok. Saçma sapan bir olay anlayacağın kart seçiyor. Bulanıklık olayını ise ilk kez duydum.

3 saat önce NVIDIA fanboyu ilan edilmiştim geri AMD fanboyluğuna terfi edelim bari.

DLSS 3.0 RTX 2000 ve 3000 serisine gelmeyecek, aksini kim söylediyse gram teknoloji bilgisi yoktur. İkinci ve üçüncü nesil Tensör çekirdeklerinin gücü ve sınırı belli.

Şu kartları millet alıyor bir de ona yanıyorum devam hocam böyle.

@441401 pikselleşme donanımsal bir olay onu biliyorum. Şöyle ki Nier Automata oynarken 5500 XT ile pikselleşen saçlar 6600 XT ile olmamıştı. İlginçtir RTX 2060 kullanan arkadaşımda da pikselleşme vardı, Youtube'dan 2060 videolarıa baktık pikselleşme yok. Saçma sapan bir olay anlayacağın kart seçiyor. Bulanıklık olayını ise ilk kez duydum.

3 saat önce NVIDIA fanboyu ilan edilmiştim geri AMD fanboyluğuna terfi edelim bari.

DLSS 3.0 RTX 2000 ve 3000 serisine gelmeyecek. Aksini kim söylediyse gram teknoloji bilgisi yoktur.
Hocam o zaman bende farklı bir sorun var ya da çok şanssız olduğum için bana denk gelmiş ben yaşadıklarımı anlattım ondan dolayı da tavsiye etmiyorum bir daha da AMD kart almayı düşünmüyorum ama siz daha iyi bilirsiniz ondan dolayı net bir şekilde konuşmak istemiyorum.

Şu kartları millet alıyor bir de ona yanıyorum devam hocam böyle.

Bunu da taze aldım, bir beğenini alırım. NVIDIA gücü sonuçta, yeşil takım, Jensen reis. AMD çöpleri az ötede oynasın.

Hocam o zaman bende farklı bir sorun var ya da çok şanssız olduğum için bana denk gelmiş ben yaşadıklarımı anlattım ondan dolayı da tavsiye etmiyorum bir daha da AMD kart almayı düşünmüyorum ama siz daha iyi bilirsiniz ondan dolayı net bir şekilde konuşmak istemiyorum.
AMD kartlarında birçok modelde kronik sorun mevcut, denk gelmesi basit.

Bunu da taze aldım, bir beğenini alırım. NVIDIA gücü sonuçta, yeşil takım, Jensen reis. AMD çöpleri az ötede oynasın.

İyi yapmışsınız hocam.

Yakında 4090 alacağım onun da ben incelemesini yaparım.

Ben yine de senin yaşadıklarıın iki yarı pencerede ayırıyorum. Pikselleşme gibi sorunları ayrı, performans ayrı.

Yine de diyeceğim 9400F ve 1660 Super ikilisinin herhangi bir virüs, sıcaklık vb. sorunu olmadığı sürece 11400F ve RX 6600 ikilisini hiçbir oyunda geçme şansı yok.

Yakında 4090 alacağım onun da ben incelemesini yaparım.

Değmez, RTX 4080 Ti 20 GB modelini bekle. 4090 çıktı, sattı artık tamamdır. 9-10 ay sonunda o fiyatın kartı olmaktan uzaklaşıyor. Bazı kartlar ilk çıktığı aylarda satın alınmalı.

Ben yine de senin yaşadıklarıın iki yarı pencerede ayırıyorum. Pikselleşme gibi sorunları ayrı, performans ayrı.

Yine de diyeceğim 9400F ve 1660 Super ikilisinin herhangi bir virüs, sıcaklık vb. sorunu olmadığı sürece 11400F ve RX 6600 ikilisini hiçbir oyunda geçme şansı yok.

Değmez, RTX 4080 Ti 20 GB modelini bekle. 4090 çıktı, sattı artık tamamdır. 9-10 ay sonunda o fiyatın kartı olmaktan uzaklaşıyor. Bazı kartlar ilk çıktığı aylarda satın alınmalı.

Hedefim 4090 Ti beklemek aslında ama, fiyatlar gün geçtikçe artıyor o beni düşündürüyor.

4K'ye rahatça 2. el RTX 2060 bulursun arkadaşlar sonuçta AMD önermemişler, ama RX 6600 XT varken 2060'ı kim napsın ki. 🙂

@SON FX BÜKÜCÜ sizin gibiler şu forumda yanlış bilgiler verip de milletin cebini yakacak diye varız biz dostum. 2060 ile 80 derece gameplay yapmasına izin vermeyeceğiz arkadaşın merak etme.

Hedefim 4090 Ti beklemek aslında ama, fiyatlar gün geçtikçe artıyor o beni düşündürüyor.

O hiç olmaz. RTX 3090 Ti faciası önümüzde, 3090 ise aksine çok temiz bir karttı.

Beklemek istmeiyorsan 4090 alabilirsin ama fahiş fiyatlı modellerinden kaçın. Makul soğutmalı ve ekonomik bir model en doğrusu olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı