2. el ekran kartı alınır mı?

GTA Online optimizasyonu çok sıkıntılı bir oyun. Hiç bir ekran kartında iyi çalışmıyor. Saat'in 7'yi geçtikten sonra performansın düşmesinin kaynağı nasıl AMD olabilir ki?
Bırak anlamıyorlar. Kendim de AMD kart sahibiyim ve 2. el aldım (RX 6600) Wattman dahil tek bir sıkıntı yaşamadım. Bu arada en dandik PSU'lardan birisine sahibim ve AMD kartlar sistemlerde özellikle kalitesiz parçalarda sıkıntı çıkarabiliyorlar ama tek bir sorun yaşamadım dediğim gibi. Lakin yaşayan yaşıyor işte. O şekilde önermeyenleri anlıyorum da gelip kullanmadan 2-3 video atıp bak şöyle sorunu var diyenleri kaale almıyorum ben. Onun dışında 4000 serisi için bütçe sahibi arkadaşlar 4 bin bütçe ile ekran kartı alacak arkadaşa tavsiye veriyor ya, biraz da para verseler keşke.

Ekleyeyim, videolarda attığınız sıkıntıların hiçbirini yaşamadım.

GTA Online optimizasyonu berbat mı? Komik duruma düşüyorsunuz yapmayın.
Gta Online optimizasyonu berbat tabii ki? Hikaye modunda bir sıkıntı yok ama Online kısmı rezalet ötesi. NVIDIA kart ile de oynadım AMD kart ile de oynadım. Komik durumu düşüyorsun yazmışsın bir de. 😄

Bırak anlamıyorlar. Kendim de AMD kart sahibiyim ve 2. el aldım (RX 6600) Wattman dahil tek bir sıkıntı yaşamadım. Bu arada en dandik PSU'lardan birisine sahibim ve AMD kartlar sistemlerde özellikle kalitesiz parçalarda sıkıntı çıkarabiliyorlar ama tek bir sorun yaşamadım dediğim gibi. Lakin yaşayan yaşıyor işte. O şekilde önermeyenleri anlıyorum da gelip kullanmadan 2-3 video atıp bak şöyle sorunu var diyenleri kaale almıyorum ben. Onun dışında 4000 serisi için bütçe sahibi arkadaşlar 4 bin bütçe ile ekran kartı alacak arkadaşa tavsiye veriyor ya, biraz da para verseler keşke.

Ekleyeyim, videolarda attığınız sıkıntıların hiçbirini yaşamadım.
Attığım sorunları bizzat kendim yaşadım ve konu bile açtım.

Attığım sorunları bizzat kendim yaşadım ve konu bile açtım.
Size bir lafım yok. Para verip rezil olmuşsunuz önermeyebilirsiniz. Sadece şu noktaya dikkat çekmek istiyorum 4 bin bütçe ile ısınma sorununa sahip 2060'lardan başka kart bulunmuyor 2. elde. Kendim araştırdım 2060/s alsam mı diye 2 hafta ama en sonunda 6600 tercih ettim. Ayrıca düz 2060'ı VRAM yüzünden bile tavsiye etmem. Güncel olmayan diğer modelleri de eski oldukları için tercih etmem. Konudaki yorumlara göre ekran kartı almasın daha iyi onun dışında AMD dışı pek bir seçeneği yok.

Toplayacağım PC'ye bir ekran kartı lazım fakat fiyatlar ortada bu yüzden 2. ele yöneldim. Fakat neredeyse hiç deneyimim ve bilgim yok. 4K gibi bir bütçede onlarca garantili 6600 XT var bunlardan birini alacağım fakat söylediğim gibi hiçbir fikrim yok. Bu konuda bana biraz yardımcı olsanız mesela satıcıya hangi soruları sormalıyım ne görüntüsü ya da videosu istemeliyim bunlar gibi şeylerden önerilerinizi bekliyorum. Ürünü farklı şehirden alacağım.
Yapıştır.

Geri
Yukarı