2. el ekran kartı alınırken nelere dikkat edilmeli?

Matrix852

Picopat
Daha fazla  
1: 2. el ekran kartı alınır mı, alınırsa nasıl alınır?
2: Alınırken nelere dikkat edilmeli (en ince ayrıntısına kadar)?
3: Başka şehirden alıyorsam nasıl test ederim?

3: Başka şehirden alıyorsam nasıl test ederim

Kartda mining yapıldıysa kesinlikle alma YouTube'den o kartla ilgili gameplay videolarını izle ısınıyor mu FPS'si nasıl vb VRAM'in en az 4 GB olmasına dikkat et Başka şehir içinde arabayla gideceksen arabada kasanı güç kablosu ve monitör getir sağa çekip denersiniz ne deyim :D

3: Başka şehirden alıyorsam nasıl test ederim?

Alınır. Ama gidip test etmen lazım. Ekran kartının dışında kırık, çizik var mı bak. Arka vidaların birine bant yapıştırılıyor. O bant çıkarıldığında garanti dışı kalıyor. Eğer çıkarılmışsa muhtemelen içini açmıştır. İçi açıp ne yaptığını bilemezsin ayrıca garantiye de gönderemezsin. GPU-Z ile ekran kartı bilgilerine bak, sonra FurMark testi yap en az 20 dakika. Ardından hemen GPU-Z'ye bak. Az kullanılmışlarda az dalgalanma oluyor. Çok fazlaysa bayağı kullanılmıştır. TDP kullanımındaki dalgalanma çok fazlaysa madencilik yapılmış olabilir (kesin değil sadece olasılığı daha fazla). Tabi kartı tanıman lazım. Kaç dereceye kadar çıkıyor bak. Normal yani sıfırıyla ne kadar uyuşuyor sonuçlar. Mümkünse bir oyunda dene. Benim bildiğim bu kadar.

2. el her ne olursa olsun alırken satana bakmak ve olası bir risk halinde iadesi mümkün olabilmesi güvencesi gerekli. Görmek bakmak yetmez, kartı illaki teste tabii tutmak. Test uygulamalarıyla zorlayarak durumu tahlil etmek gerekli yerinde. Uzak yer yerine, yeri yurdu belli olan yakın bir yerden güvenceli şekilde almak daha mantıklı olacağı kanaatindeyim. Başıma geldi daha Evvel'den çünkü. PSU güç ünitesi almıştım çalışmadı, aldığım yer dükkandı gittim yerine farklı bir model verdi çalıştı. Ekran kartı onarım görmüşse eğer, performansda olsa ileride sorun çıkarabilir para çöp olmasın dikkat etmek gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı