2. el ekran kartı alırken nelere dikkat edilmeli?

Sadullah00

Decapat
2. El ekran kartı almayı düşünüyorum şu anda R7 240 400 TL. 2 el olanlar yari fiyatina neredeyse. Alırken nelere dikkat etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
2. El ekran kartı almayı düşünüyorum şu anda R7 240 400 TL. 2 el olanlar yari fiyatina neredeyse. Alırken nelere dikkat etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim :)
İkinci el AMD almazdım ben şahsen. Hele eski kartları. Nvidia rakiplerine göre eski modeller 10-15 derece daha sıcak çalışıyorlar. Belki daha fazla... Bu durum kartın ömrünü etkiliyor. Bilgin olsun. Bu benim şahsi deneyimim ve görüşümdür. Aksini düşünen ispatlarıyla yazabilir.

1 günlüğüne para vermeden alıp, benchmark ve oyun testleri yapmak iyi bir yöntem. Garantisiz ekran kartı alma belli bir fiyattan sonra.
Kendisini tanımıyorum ama bu fiyata bu kart baya iyi. @fozbek

-Mining yapılıp yapılmadığına.
-İmkanınız var ise satan kişinin evinde test edip edemeyeceğinize,
-Ne amaçlarla niçin kullanıldığına,
-Satış amacına,
-Garantisi olup olmadığına dikkat edebilirsiniz.

@Sadullah00 Mining işinde kullanıp belli bir süre sonra değiştiriyorlar. Kimse mining yaptım demiyor. Askere gideceği için satıyor herkes. Bilemezsin yani.
Dürüst bir satıcıysa zaten söyler, benim aldığım kişi direk söylemişti. Tabi herkes aynı olamıyor. O yüzden mümkünse satıcının evinde izinli bir şekilde mining programları ile testini yapabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı