2. El Ekran Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dogancanvural

Hectopat
Merhabalar. 2. El GTX 750 Ti almayı düşünüyorum. Ekran kartı markasi "Veineda". Bu karta OC yapılmış mı nereden öğrenebilirim? Ve kart almadan önce başka nelere dikkat etmeliyim? Hangi testleri yapmalıyım?

Ekran kartına ait fotoğraflar:
Screenshot_20190105-141002_letgo.jpg
Screenshot_20190105-140938_letgo.jpg

Çözüm
GTX750ti Aliexpresste 280TL civarı. 20 gün bekleyip 220TL vermezsin daha iyi. Acelen yoksa.
Yurt içi alacaksan şuradaki kartlardan birini al çok daha iyi. Tabi havale ile değil şehir tutuyorsa gidip görüşüp elden alacaksın. GTX960 olarak şu ve şu kartlar da var 550TL fiyata sahip.
Yurt dışından alacaksan şuradaki kart da 517TL. 3$ indirimi ile birlikte. O fiyata o kadar mantıksız.
2. el bir Asus GTX 750 Ti buldum. Satıcı ile görüşüp bizzat test edeceğim. ''Veineda'' ekran kartı Aliexpress'ten yurtdışından Çin'den geliyor bildiğim kadarıyla. Youtube'de Veineda marka GTX 750 Ti Çin'den gelen 2. el ekran kartı videosu var. Gayet iyi çalışıyor, fakat bu iş biraz şansa bağlıdır. Her Çin'den gelecek olan ekran kartı onun gibi sağlam çalışacak diye bir şey yok.
Alınmaz. Adı sanı belli değil markanın. İkinci elde daha iyi kartlar bulunabilir.

GTX750ti Aliexpresste 280TL civarı. 20 gün bekleyip 220TL vermezsin daha iyi. Acelen yoksa.
Yurt içi alacaksan şuradaki kartlardan birini al çok daha iyi. Tabi havale ile değil şehir tutuyorsa gidip görüşüp elden alacaksın. GTX960 olarak şu ve şu kartlar da var 550TL fiyata sahip.
Yurt dışından alacaksan şuradaki kart da 517TL. 3$ indirimi ile birlikte. O fiyata o kadar mantıksız.

Çözüm
Aliexpress'e güvenmiyorum. Ama haklısın gayet ucuza bulunabiliyor. Yurtdışından Türkiye'ye gelirken gümrükte takılabiliyor bazı mallar. Bu yüzden uğraşmak istemiyorum. Bizzat görüp test etmem lazım.
Başka 450 TL'ye Asus marka 750 Ti buldum onunla da ilgilenebilirim.
Sahibinden.com'da şehir tutmuyor. Hatay'da oturuyorum. Ama kargoya verenler var hele onlara hiç güvenmiyorum. GTX 960 daha mı mantıklı diyorsun?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı