2. el ekran kartı almak güvenilir mi?

Şu an ben HD 6570 ekran kartını kullanıyorum Valorant'ta kasıyor daha üst modelleri de pahalı geldi.

Kasma derken düşük FPS'den dolayı mı? Evet R7 250, HD 6570'den güçlüdür ama takılma gibi sorunlar yaşıyorsan sorunu farklı yerde aramanı öneririm. Sıcaklık, işletim sistemi gibi.

İşte gidemem farklı şehirlerdeyiz adamla.

Tamam isteyeceğim ama pek bilgim yok bu test sonuçlarıyla iyi sağlıklı olduğunu nasıl anlayacağım kartın testten?
En kötü ihtimalle adamın attığı test sonuçlarını buraya atarsınız forum olarak yardımcı olmaya çalışırız.

Kasma derken düşük FPS'den dolayı mı? Evet R7 250, HD 6570'den güçlüdür ama takılma gibi sorunlar yaşıyorsan sorunu farklı yerde aramanı öneririm. Sıcaklık, işletim sistemi gibi.

Genellikle Valorant'ta 40 FPS alıyorum ama bir kasma hissi var akıcı değil sıcaklık sorunu olduğunu düşünmüyorum oyun içi 65 derecede çünkü.
Arkadaşın numarasını alıp WhatsApp'dan göruntulu arayıp ya da video isteyebilirsin, zaten dedikleri doğru ise bunu seve seve yapacaktır.

Deneyeceğim sağ ol.

Genellikle Valorant'ta 40 FPS alıyorum ama bir kasma hissi var akıcı değil sıcaklık sorunu olduğunu düşünmüyorum oyun içi 65 derecede çünkü.

Deneyeceğim sağ ol.

Senin sorunu işlemci veya RAM kaynaklı olabilir. HD 6570'in 100+ FPS vermesi lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senin sorunu işlemci veya RAM kaynaklı olabilir. HD 6570'in 100+ FPS vermesi lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İşlemci farkından olabilir mi?
Şu anki işlemcim A8 6600k APU 3.90 GHz.

İşlemci farkından olabilir mi?
Şu anki işlemcim A8 6600k APU 3.90 GHz.

Evet sorunun işlemci ve RAM kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Şu videoya bakarsan A8 6600K ve R9 270X ikilisinin Ryzen 1600 ve HD 6570 ikilisine kıyasla daha düşük FPS verdiğini görürsün. Ayrıca bu videoda da takılmalar mevcut.

Eğer Valorant oynuyorsan ben işlemci değişimi, RAM takviyesi vb. öneririm çünkü şu halde R7 250 de taksan alacağın performans ve takılmalar pek farksız olmayacak.

Bu kartın ederi o değil. Daha ucuza HD 6850 alabilirsin ve R7 250'yi tokatlar geçer.

Dahili bellek 1 GB ama iyi performans verir mi? Mesela GTA 5'i düşük ayarlarda 60 FPS'nın üstüne çıkarır mı?
Şu anki ekran kartım HD 6570 2 GB dahili hafızası var düşük ayarda 30 FPS'ler de oynatıyor bundan daha iyi performans verir mi?
Evet sorunun işlemci ve RAM kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Şu videoya bakarsan A8 6600k ve R9 270X ikilisinin Ryzen 1600 ve HD 6570 ikilisine kıyasla daha düşük FPS verdiğini görürsün. Ayrıca bu videoda da takılmalar mevcut.

Eğer Valorant oynuyorsan ben işlemci değişimi, RAM takviyesi vb. öneririm çünkü şu halde R7 250 de taksan alacağın performans ve takılmalar pek farksız olmayacak.

Anladım peki şu anki ekran kartımı değiştirmesem işlemciyi yükseltsem daha mı iyi olur diyorsun? Oyunlar için ekran kartı daha önemli ama ne bileyim kafam çok karıştı kararsızım :/

Yeni konular

Geri
Yukarı