2. el ekran kartı almak güvenli mi?

• Konuyu başlatan U1vi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 316
Bütçe
4000-5000
Evet oradan baktım o sıcaklık olayını da internetten baktım APU kullandığımdan pek anlamıyorum bu ekran kartı işinden siz daha iyi bilirsiniz ben FurMark testini istiyeyim bir de daha emin olmak için.

Hocam alacaksanız ASUS TUF almayın kuzen aldı 100 110 dereceyi görüyor. Zaten sorunlu bir seri 5700 XT yerine başka bir kart alın 6600 XT ile eşit 6600 XT bakabilirsin. Kronik sorunlu kart zaten VRAM'ı aşınca PC kendini resetliyor.

Arkadaşın dediği gibi haklı 6600XT bakın ya da bulabilirseniz 3060 bakın.

Hocam fiyatlar çok pahalı arıyorum ama güvenilir olup olmadığını nereden anlayacağım bilmiyorum.

Hocam bütçeniz ne kadar.

Hocam fiyatlar çok pahalı arıyorum ama güvenilir olup olmadığını nereden anlayacağım bilmiyorum.

Agam YT'den videolar var atlatmadan izlersen iyi olur. Pedlere vs. bakıyorsun açılıp açılmadığını arkadaki vidalar gibi gibi işte. Detaylıca izle anlatıyorlar bir de adamla birazcık yazış direk satmaya çalışıyorsa bir terslik var sana gagalamaya çalışıyor o yönden de dikkat etmek lazım. Ben 580 aldım 1 tane 8 dedi 4 GB çıktı mesela gidip test etmen lazım.

Agam RX 5700 XT ort fiyat bantları 5 6K 4 4.5'a düz 6600 ya da 1080 falan bulursun ama 1080 ile çok ilerleyemezsen sonuçta 7-8 yıllık kart. Fiyatın bir 500 TL daha artar ise düz RX 6600 öneririm.
@MertYılmaz223
Az önce bana FurMark test değerlerini attı istersen buraya atabilirim 110 FPS civarı gösteriyor ama çok anlamıyorum ben.

WhatsApp Image 2024-04-09 at 00.33.07.jpegWhatsApp Image 2024-04-09 at 00.33.03.jpeg

Hocam değerler ort bir değer 78 derece çok yüksek değil ama hangi modeli acaba?

Nasıl hangi model? Ekran kartı normalde RX 5700 ama bir yazılım sayesinde mi ne öyle bir şey yazıyordu RX5700 olarak gösteriyor oyun 5700 ve XT ekran kartlarını karşılaştırdım çok yakın değerleri var ö yüzden takmadım.

Nasıl hangi model? Ekran kartı normalde RX 5700 ama bir yazılım sayesinde mi ne öyle bir şey yazıyordu RX5700 olarak gösteriyor oyun 5700 ve XT ekran kartlarını karşılaştırdım çok yakın değerleri var ö yüzden takmadım.

Hocam kesin güvenmeden 2.el hiçbir şey almayın. Tüm testlerini alın üstüne 1 2 oyun fotoğrafı daha atsın buraya atın inceleyelim.

Ya model derken MSI mı ASUS mu onu sormak istedim de yanlış telaffuz etmişim.

Geri
Yukarı